دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی آلمان: مسیر شغلی+ درآمد

اگر به دنبال کار در آلمان هستید داشتن مهارت و تخصص الزامی است. یکی از بهترین گزینه‌ها جهت یادگیری و کسب مهارت در یک رشته به خصوص دوره‌های آوسبیلدونگ می‌باشد. در کشور آلمان برای بسیاری از رشته‌های علوم کاربردی، فنی و هنری دوره‌های آوسبیلدونگ ارائه می‌گردد. یکی از پردرآمدترین آن‌ها دوره آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی است. چنانچه به ارتباط با دیگران و مشاوره علاقه مند باشید این دوره بهترین انتخاب برای شماست.

معرفی آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی

دانش خوب تخصصی در مورد مسائل حقوقی یکی از ابزارهای مهم کسب درآمد یک کارمند تامین اجتماعی است. بنابراین در صورت انتخاب این رشته نباید از متون و ضوابط حقوقی بترسید، همچنین اگر بر مسائل حقوقی تسلط داشته باشید یک امتیاز ویژه محسوب می‌گردد. برای کارآموزی به عنوان کارمند تامین اجتماعی (که به آن SoFa نیز گفته می شود) باید مهارت‌های ارتباطی خوبی داشته باشید و از برخورد با مردم لذت ببرید، زیرا وظایف شما شامل ارائه مشاوره جامع به کارفرمایان و کارمندان است. تسلط به زبان آلمانی از واجبات این زمینه شغلی است.

شما قبل از شروع دوره کاراموزی بایستی تصمیم بگیرید که در کدام زمینه می‌خواهید به کار مشغول شوید و در همان حیطه به تحصیل بپردازید. گرایش‌های حیطه کاری این رشته عبارتند از بیمه سلامت عمومی، بیمه بازنشستگی، بیمه حوادث، بیمه اجتماعی کشاورزی یا بیمه معدنچیان. در این دوره آموزشی در مورد مقررات و قوانین بازار بهداشت به صورت تئوری در آموزشگاه به شما آموزش داده می‌شود. آموزش دارای دو بخش تئوری و عملی است که در قسمت عملی چگونگی به کارگیری این نظریه در کارهای روزمره را یاد می‌گیرید.

درباره بیمه تامین اجتماعی در آلمان

بیمه اجتماعی یک بیمه قانونی است که می‌توانید آن را به عنوان یک شبکه اجتماعی تصور کنید. این شبکه برای همه افرادی که به نحوی از کار افتاده هستند و دیگر نمی توانند کار کنند وجود دارد، به همین دلیل بیمه اجتماعی شامل شاخه‌های محتلفی مانند بهداشت، حوادث، بازنشستگی، مراقبت های طولانی مدت و بیمه بیکاری است. بیمه اجتماعی نوعی از بیمه است که در راستای رفاه اجتماعی شهروندان ایجاد شده و در حقیقت افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند به کار مشغول شوند را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بنابراین اگر بیمار هستید، تصادف می‌کنید، بازنشسته می‌شوید، به مراقبت طولانی مدت نیاز دارید یا بیکار می شوید، دیگر لازم نیست نگرانی مالی داشته باشید. علاوه بر این، هر ماه بخشی از حقوق به طور خودکار برای تامین اجتماعی در نظر گرفته می‌شود.

آنچه در دوره آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی یاد می‌گیرید

در این دوره بسیاری از مراحل و قوانین دفاتر را یاد خواهید گرفت. اما این حرفه، کار خسته کننده ای نیست، چرا که معمولا با مشتریان کار دارید. پس در صورت بروز هرگونه مشکل و نگرانی به آنها کمک خواهید کرد. به عنوان مثال، اگر در بخش بیمه بازنشستگی کار می‌کنید، می توانید به یک شهروند مسن کمک کنید تا حقوق بازنشستگی خود را دریافت کند. حتی اگر بسیاری از کارهای شما در اینجا به دوران بازنشستگی بازمی گردد، نیازی به نگرانی در مورد فاصله گرفتن از همسالان خود نخواهید داشت، زیرا تقریبا ۵۰۰ جوان مانند شما در اینجا دوره آموزش خود را می گذرانند که اکثر آنها به عنوان کارمند تامین اجتماعی، کار در آلمان را آغاز خواهند کرد. همانطور که ملاحظه می‌کنید کلمه «اجتماعی» در “کارمندان تامین اجتماعی” اتفاقی نیست و کاملا شرایط کاری در این زمینه را تعریف می‌کند.

حقوق و درآمد کارمند تامین اجتماعی در دوره کاراموزی

شما به عنوان یک کاراموز در دوره 3 ساله آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی حقوق دریافت خواهید کرد و حقوق شما به تدریج از سال اول افزایش می‌یابد. در سال اول مبلغ 1120 یورو و در سال‌های بعد به ترتیب 1210 و 1310 یورو دستمزد کسب خواهید کرد. یک کارمند به عنوان متخصص تامین اجتماعی یکی از پردرآمدترین مشاغل آموزشی در آلمان است. در دوره کاراموزی می‌توانید در بیمارستان‌ها و شرکت‌های بزرگ و همچنین موسسات تامین اجتماعی مشغول به کار شوید.

آینده مالی این رشته بدین صورت است که درآمد شما در ابتدا در حدود 2509 یورو و در برخی از شرکت‌ها حدود 2533 یورو به صورت ناخالص در ماه می‌باشد.

مسیر شغلی کارمند تامین اجتماعی

پس از پایان دوره آوسبیلدونگ می‌توانید تحت عنوان یکی از این مشاغل به کار بپردازید:

  • متخصص بیمه سلامت

شما پس از یک سال کسب تجربه می‌توانید از 10 تا 20 ماه آموزش دیده و به یک متخصص تبدیل شوید. پس از این مرحله مشاوره به مشتریان نیز از وظایف شما خواهد بود. با یادگیری بیشتر دامنه وظایف شما نیز افزایش یافته و به دنبال آن حقوق‌تان هم افزایش می‌یابد.

  • اقتصاددان در شرکت‌های بیمه سلامت

در راستای یک متخصص بیمه سلامت می‌توانید در زمینه اقتصاددان ادامه تحصیل دهید. این دوره 12 تا 18 ماه به طول می‌انجامد و پس از این دوره قادر خواهید بود مسئولیت‌های بیشتری در زمینه منابع انسانی و حسابداری بر عهده بگیرید.

چنانچه خیلی تمایلی به استفاده از تلفن ندارید، هنگام کار اقدام برای شما بسیار مهم است و اعداد، قوانین و دستورالعمل ها را کاملا کسل کننده می دانید نباید به عنوان کارمند تامین اجتماعی مشغول به کار شوید.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *