دانستنی های آلمان

پردرآمدترین دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان

دوره‌های آموزشی آوسبیلدونگ یک فرصت طلایی برای کسب مهارت و ورود به کشور آلمان است. این دوره امکان آموزش بدون نیاز به تحصیلات دانشگاهی را فراهم می‌کند، بنابراین می‌توانید دانش کافی برای ورود به بازار کار در رشته مورد نظر را کسب کنید. هر کاراموز با توانایی‌هایی که دارد سزاوار دریافت حقوق و مزایا است. در این دوره‌های آموزشی در کنار بخش تئوری دوره کاراموزی را هم باید سپری کنید. تسلط بر زبان المانی در این دوره‌ها الزامی است. در مدت کاراموزی مبلغی تحت عنوان دستمزد به شما پرداخت می‌شود. برخی دوره‌ها از پردرآمدترین آوسبیلدونگ‌های آلمان است که درآمد بالایی را برای شما فراهم می‌کند. در این مقاله رشته‌های پردرآمد و میزان حقوق در هرسال ذکر شده است.

آوسبیلدونگ‌های پردرآمد آلمان

این دوره‌های آموزشی در بازه‌های زمانی 2 تا 4 سال در آموزشگاه‌های حرفه‌ای برگزار می‌شود. پس از یادگیری مباحث تئوری دوره کاراموزی را در یک شرکت خواهید گذراند که می‌تواند فرصت طلایی برای استخدام شما باشد. برخی از این دوره‌های پردرآمد در زیر آورده شده است. درآمد دوره‌های مختلف به مهارت شما و پارامترهای بسیار دیگری بستگی دارد.

 

کنترل کننده ترافیک هوایی

کنترل کننده ترافیک هوایی در میان پردرآمدترین مشاغل دوره های آوسبیلدونگ  آلمان قرار دارد. بسته به اینکه در برج کنترل کار می کنید یا در مرکز، پروازها و نشست هواپیماها را هماهنگ می کنید یا ماشین های پرواز را به طور ایمن از طریق ترافیک هوایی هدایت می کنید.

.

حقوق کنترل کننده ترافیک هوایی در آوسبیلدونگ

برای یک و نیم سال اول حقوق ناخالص ماهیانه ۱۱۵۰ یورو دریافت خواهید کرد. به محض اینکه در قسمت دوم آموزش خود در برج یا مرکز باشید و اولین اقدامات کاری را انجام دهید، بین ۴۰۰۰ تا ۵۹۰۰ یورو در ماه درآمد دارید.

مکانیک کشتی

دومین شغل پردرآمد آوسبیلدونگ آلمان ، مکانیک کشتی است. شما در این حرفه وظیفه بهره برداری، تعمیر و نگهداری و سرویس سیستم های فنی و ماشین های موجود در کشتی را بر عهده دارید. علاوه بر این، وظیفه نگهبانی را در پل ناوبری و در موتورخانه بر عهده دارید، تجهیزات بارگیری را کنترل می کنید، بر روی حمل و نقل امن بار نظارت دارید و تجهیزات ایمنی موجود در کشتی را بررسی می کنید.

حقوق مکانیک کشتی در آوسبیلدونگ 

در زمان شروع کارآموزی، حقوق ماهیانه حدود ۱۰۲۰ یورو است. در سال دوم ۱۲۷۰ یورو و در سال آخر آموزش ماهانه ۱۷۶۰ یورو است.

کارمند دولت در خدمات گمرکی (dual study)

تحصیلات دوگانه برای تبدیل شدن به یک کارمند دولت در خدمات گمرکی، شما را برای کار در اداره گمرک آماده می کند. به عنوان یک کارمند برای دولت کار می کنید و دولت حقوق بالاتر از متوسط پرداخت می کند.

حقوق کارمند دولت در خدمات گمرکی در آوسبیلدونگ 

درآمد شما در سال اول ۱۳۲۰ یورو می‌باشد، که در سال دوم و سوم به نسبت ارتقاء توانایی‌ها به مبلغ ۱۳۲۰ یورو در ماه اضافه خواهد شد.

پلیس زن از پردرآمدترین مشاغل آوسبیلدونگ

یکی دیگر از مشاغل پردرآمد در دوره های آوسبیلدونگ آلمان، پلیس زن است. اگر می خواهید از نظم و قانون استفاده کنید، باید تصمیم بگیرید که به عنوان یک افسر پلیس آموزش ببینید. بسته به اینکه مدرک داشته باشید و بخواهید در کدام ایالت آلمان افسر پلیس شوید، به عنوان یک کارمند دولت در خدمات متوسط یا بالاتر آموزش خواهید دید.

حقوق پلیس زن در آوسبیلدونگ

متوسط درآمد یک پلیس زن در 3 سال آموزش این دوره ۱۱۷۰-۱۳۸۰ یورو در ماه می‌باشد.

دوره آوسبیلدونگ پرستاری

پرستاری یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل آوسبیلدونگ در آلمان است. پرستارها همچنین در رده بندی مشاغل آلمان دارای بالاترین درآمد آموزشی قرار گرفته اند. افرادی که در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان شرکت می کنند، می توانند در بیمارستان ها، خانه های سالمندان، خدمات پرستاری یا موسسات مشابه کار کنند.

حقوق دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان 

سال اول : ۱۱۰۰  یورو و در سال‌های بعدی آموزش 1150 و 1250 یورو خواهد بود.

کارمند تامین اجتماعی

به عنوان یک کارمند تامین اجتماعی ، در طول دوره آوسبیلدونگ آلمان ، روابط بیمه‌ای را بررسی خواهید کرد و در مورد امنیت مالی مشتریان به آنها مشاوره خواهید داد. می‌توانید در پنج زمینه مختلف به عنوان یک کارمند تامین اجتماعی فعالیت داشته باشید: بیمه سلامت عمومی، بازنشستگی، اجتماعی، حوادث و بیمه اجتماعی کشاورزی. انتخاب تخصص نه تنها وظایف، بلکه درآمد افراد را نیز تعیین می کند.

حقوق کارمند تامین اجتماعی در آوسبیلدونگ

دستمزد کارمند تامین اجتماعیی در سال اول۱۰۵۰ یورو و در سال‌های دوم و سوم به ترتیب 1150 و 1230 یورو خواهد بود.

بیزینسمن بیمه و امور مالی

بیمه عمر و محصولات مختلف مالی تا پایان بازنشستگی، فروشندگان بیمه و دارایی را از نظر تامین هزینه‌های آینده به متخصصان کاملی تبدیل می کند. آن‌ها به مشتریان مشاوره می‌دهند، دعاوی بیمه را بررسی و قرارداد منعقد می‌کنند.

حقوق بیزینسمن بیمه و امور مالی

سال اول: ۱۰۴۰  یورو

دوم: ۱۱۱۵ یورو

سوم: ۱۲۰۰ یورو

دستیار آزمایشگاه فیزیک

به عنوان یک دستیار آزمایشگاه فیزیک، خصوصیات و ترکیب مواد و سیستم ها را مشخص خواهید کرد. برای این منظور، اندازه گیری های فیزیکی و آزمایشات در آزمایشگاه های تحقیقاتی انجام می شود. به عنوان دستیار آزمایشگاه فیزیک، شما نه تنها دانش، بلکه حقوق خوبی نیز خواهید داشت. با این وجود درآمدتان به نوع شرکت و موسسه‌ای که در آن کار می‌کنید بستگی دارد.

حقوق دستیار آزمایشگاه فیزیک در آوسبیلدونگ 

سال اول: ۱۰۴۰  یورو، در سال‌های دوم تا چهارم به ترتیب 1120، 1180، 1270 یورو به صورت ماهانه می‌باشد.

متخصص آی تی

متخصص آی تی در میان پردرآمدترین مشاغل آلمان قرار دارد.  در حال حاضر چهار رشته مختلف برای کارآموزی متخصص IT وجود دارد: توسعه برنامه، یکپارچه سازی سیستم، شبکه دیجیتال و تجزیه و تحلیل داده ها و فرآیند. صرف نظر از اینکه چه تخصصی را انتخاب می کنید، شما در این رشته آینده روشنی خواهید داشت.

حقوق متخصص آی تی در آوسبیلدونگ 

سال اول: ۱۰۵۰ یورو، در سال‌های بعدی ۱۱۰۰  یورو و 1200 به صورت ماهانه است.

تکنسین مکاترونیک

آزمایش، اندازه گیری، مونتاژ، نگهداری و تعمیر ماشین آلات، وظایف مهندسان مکاترونیک است. تکنسین مکاترونیک نه تنها یکی از محبوب‌ترین‌ها بلکه یکی از پردرآمدترین دوره های آوسبیلدونگ در آلمان است.

حقوق تکنسین مکاترونیک در آوسبیلدونگ 

نخستین سال ۱۰۵۰ یورو، دوم و سوم به ترتیب 1100 و 1200 یورو خواهد بود.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا