کمک آموزشی زبان انگلیسی

مدت زمان مطالعه برای آیلتس چه قدر باید باشد؟🤔

همان طور که می دانید آیلتس آزمونی استاندارد برای سنجش سطح انگلیسی افراد در چهار مهارت خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن است.

وقتی که فردی تصمیم به شرکت در امتحان آیلتس می گیرد در مراحل ا‌ولیه با دو پرسش اساسی رو به رو می شود:

اول اینکه ساختار آزمون آیلتس به چه صورت طراحی شده و باید انتظار چه سوال هایی را داشته باشد.

دوم اینکه چند ماه باید برای آماده شدن برای آیلتس وقت صرف کرد.

در این مقاله قصد داریم درباره پرسش دوم بحث کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

How long should you study for ielts

به طور متوسط چند ماه باید برای آیلتس مطالعه داشت؟

حقیقت آن است که جواب سرراستی برای این سوال وجود ندارد. چرا که پاسخ به این سوال وابسته به فرد ی است که قصد آماده شده برای امتحان آیلتس دارد. سطح زبان فرد، کیفیت مطالعه اش و همچنین نمره مورد نظرش مشخص کننده آن است که چه اندازه باید برای آمادگی آزمون وقت صرف کند.

اگر فرد خود به تنهایی نتواند به جوابی برسد، مشاوره گرفتن از متخصصی که بتواند او را یاری کند ضروری است. نباید در سرگردانی وقت خود را تلف کرد وقتی می ت توان با مشاوره گرفتن سریع تر به جواب رسید.

با این حال می توان گفت که به شکل متوسط چند ماه باید برای آزمون آیلتس وقت گذاشت. اگر فردی در سطوح پیشرفته انگلیسی باشد می تواند با مطالعه مداوم در عرض یک تا دو ماه برای آزمون آماده شود. پیشنهاد آن است که حداقل ۳۰ روز برای آزمون وقت گذاشت. افرادی که سطح زبان متوسط یا متوسط رو به پایین دارند ممکن است به بازه زمانی ۴ تا ۶ ماه مطالعه فشرده نیاز داشته باشند.

استمرار تا روز آزمون به شدت مهم است

به شکل میانگین باید روز ۲ الی ۴ ساعت برای مطالعه وقت گذاشت. و این زمان را بین مهارت های مختلف تقسیم کرد. به خصوص توجه ویژه ای به مهارت هایی نشان داد که فرد در آن ها دارای ضعف است. همچنین باید تا روز رسیدن آزمون تداوم داشت.

اگر فرد چند هرهفته قبل از آزمون به یک باره دست از مطالعه بردارد به شکل چشمگیری عقب می افتد و ممکن است نتاند نمره مورد نظر خود را کسب کند. بنابراین آهسته ولی پیوسته رفتن بسیار مهم است که بدانید در مسیر پیشرفت قدم برمی دارید. گهی تند و گهی خسته رفتن و به خصوص رها کردن درست نزدیک به زمان آزمون  می تواند به کلی شانس شما را برای کسب نمره ای خوب به خطر بیندازد.

لینک های مفید

بهترین آموزشگاه های زبان تهران

مجموعه مقاله های آموزش رایگان زبان انگلیسی

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا