کمک آموزشی زبان انگلیسیآموزش تکنیک ریدینگ ایلتس

نکته های ریدینگ آیلتس: نکات پایه ای که برای بخش ریدینگ باید در نظر داشته باشید!

برای موفقیت در بخش ریدینگ آزمون آیلتس باید یکسری از نکات پایه را جدای از تکنیک هایی که در پاسخگویی به سوالات به شما کمک می کنند، در نظر داشته باشید. این نکات عمومی به شما کمک می کنند که بر شرایط کلی امتحان کنترل داشته باشید و به خاطر اشتباهات ریز نمره از دست ندهید. برای آشنایی با این نکته ها در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

این نکات مهم شامل موارد زیر هستند:

آزمون تعیین سطح گاما
ielts reading
ریدینگ آیلتس

سرعت مهم است!

وقتی می گوییم سرعت مهم است منظورمان سرعت پاسخگویی به سوالات نیست. هر چند که مدیریت زمان برای پاسخگویی به 40 سوال بخش ریدینگ آیلتس در مدت یک ساعت نیز بسیار مهم است. منظور از سرعت در اینجا حفظ جریان خواندن بدون مکث های طولانی مدت است. باید بتوانید به سرعت یک متن را بخوانید.

نه فقط برای بخش ریدینگ آیلتس، بلکه به طور کلی مهارت سریع خواندن یکی از جنبه های مهم درک مطلب در هر زبانی است. زمانی که مطالعه برای یادگیری انجام می گیرد احتمالا وقفه های هر از چندگاهی برای درک یک ساختار گرامری یا لغت جدید چندان مشکل ساز نباشد ولی وقتی به امتحان آیلتس می رسیم جمله به جمله خواندن متن ها برای اینکه ریز به ریز مطالب را بفهمید مشکل ساز است. باید بتوانید با یک مطالعه سریع مفهوم کلی مطلب را درک کنید. برای همین هم کار کردن روی مهارت درک مطلب خارج از غالب ساختاری آزمون آیلتس بسیار مهم است.

از جمله مهارت هایی که به این نکته مربوط می شود skimming و scanning متن ها هستند. منظور از skimming مطالعه سریع یک متن برای پی بردن به نکته اصلی و scanning جست و جوی متن برای پیدا کردن یکسری اطلاعات جزئی است.

دانش بالای لغات انگلیسی مهم است!

بخش ریدینگ آیلتس به شکل غیر مستقیم دانش شما درباره لغات انگلیسی را نیز می سنجد. توجه داشته باشید که برای پاسخگویی به بعضی از سوالات این بخش باید بتوانید هم معنی لغت ها یا شکل بازنویسی شده (paraphrasing) قسمت هایی از متن ها را تشخیص بدهید. ضمن اینکه دانشتن لغات بیشتر راه را برای درک عمومی بهتر متن ها فراهم می کنند. پس بهتر است که متناسب با زمان باقی مانده تا روز آزمون یک برنامه برای بالا بردن دانش لغاتتان داشته باشید.

آشنایی با انواع سوالات مهم است!

تصور کنید که شما مهارت درک مطلب خوبی دارید و دانش لغات انگلیسی شما نیز در سطح بالایی قرار دارد ولی با نوع سوالاتی که قرار است در بخش ریدینگ آیلتس با آن ها مواجه شوید آشنایی ندارید. حقیقت آن است که آزمون آیلتس نه فقط برای ریدینگ بلکه برای هر چهار مهارت دارای ساختار خاصی است و شما باید توانایی های خود را با شکل ساختاری این آزمون تطبیق بدهید.

باید از تمام انواع سوالاتی که ممکن است در طول آزمون با آن مواجه شوید خبر داشته باشید و استراتژی رویارویی با هر کدام را بدانید. به طور کلی در بخش ریدینگ آیلتس با 14 نوع سوال رو به رو هستید. پیش از این در مقاله ای تحت عنوان “سوالات ریدینگ آیلتس” به معرفی پرکاربردترین انواع سوالات این بخش پرداخته ایم. بنابراین مطالعه این مقاله خالی از لطف نخواهد بود.

سعی کنید که با حل کردن نمونه هایی از هر نوع سوال نقاط ضعف خود را برای هر یک کشف کنید و پیش از روز آزمون به تصحیح آن ها بپردازید.

دوری از اشتباهات ریز مهم است!

حواستان را جمع کنید که به خاطر یکسری اشتباهات کوچک امتیاز از دست ندهید:

  • از غلط های املایی پرهیز کنید.
  • از اشتباهات گرامری دوری کنید. وقتی جاهای خالی را پر می کنید مهم است که ساختارهای مورد استفاده شما تابع قوانین صحیح گرامری باشند.
  • به دستورالعمل ها خوب توجه داشته باشید. وقتی برای پرکردن قسمتی به تعداد معینی از لغات نیاز است دقیقا به همان تعداد خواسته شده بنویسید، نه بیشتر و نه کمتر.
4/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا