دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان: شرایط سنی+ شرح وظایف

پیش‌تر هم گفته شد که فرصت‌های شغلی بسیاری در آلمان وجود دارد. ثبات اقتصادی و رونق چرخه کسب و کار موجب شده است که این کشور اروپایی کمترین نرخ بیکاری را داشته باشد. به ویژه متخصصین و کاراموزان کادر درمان به هیچ عنوان با نبود شغل در آلمان رو به رو نخواهند شد. از جمله مشاغلی که علاوه بر تحصیلات آکادمیک از طریق دوره آوسبیلدونگ نیز می‌توان در آن مهارت کسب کرد می‌توان به رشته فیزیوتراپی اشاره کرد.

دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپیست در آلمان

با پیشرفت علم و گسترش تکنولوژی، زندگی روزمره مردم تحت تاثیر ماشین‌ها و ابزارهای مدرن قرار گرفته به طوری تحرک در انسان‌ها به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است. این عدم تحرک آسیب‌های جسمانی زیادی را بر سلامت انسان تحمیل می‌کند که نیاز به حضور یک متخصص فیزیوتراپی جهت درمان احساس می‌شود. بدن انسان بسیار پیچیده است و دارای استخوان‌ها و اتصالات تاندونی زیاد، ماهیچه و خیلی موارد مشابه دیگر است که هرکدام عملکرد مخصوص به خود را دارند. شما به عنوان فیزیوتراپیست می آموزید که اسکلت بدن انسان و اتصالات ضروری بدن دقیقا چگونه کاری انجام می‌دهند تا دانش لازم برای کمک و درمان به بیمارانی که به هر دلیلی اعم از  بی‌تحرکی و حادثه‌های ناگوار به شما نیاز دارند؛ به دست آورید.

آزمون تعیین سطح گاما

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی یکی از رشته‌هایی است که در آلمان دوره های آوسبیلدونگ دارد؛ که دوره‌هایی مهارت محور و دارای آموزش ترکیبی عملی و تئوری با تاکید بر کارآموزی هستند. به دلیل هزینه‌های بسیار کم و یا حتی درآمدزا بودن آن از محبوب ترین روش های مهاجرت به آلمان به شمار می‌روند. از آنجایی که در طی سال‌های گذشته آلمان با کمبود نیروهای کادر درمان و خدمات پیراپزشکی مواجه شده است، شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ زیرشاخه‌های پزشکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور است.

اگرچه ممکن است در برخی مراکز درمانی در طول دوره کاراموزی، افراد متقاضی حقوقی دریافت نکنند اما آینده شغلی آنان با حقوق بالا و مزایا تامین خواهد بود. فیزیوتراپی Ausbildung در آلمان از محبوب ترین رشته ها در زمینه کادر درمان در کنار پرستاری در این کشور است. جدا از خاص بودن و ذات زیبای این رشته، فیزیوتراپیست‌های فعال در مراکز درمانی از حقوق و مزایای بالایی برخوردار می‌شوند. . این دوره‌ها بسته به رشته کاری مورد نظر مدت زمان متفاوتی دارند و از ۶ ماه تا نهایتا ۳ سال طول خواهند کشید.

وظایف فیزیوتراپیست

فردی که در دوره‌ی آوسبیلدونگ این رشته شرکت می‌کند علاوه بر یادگیری مباحث نظری بایستی مهارت‌های زیر را کسب کند.

برنامه ریزی دقیق برای درمان:

در بسیاری از موارد فرد بیمار پس از جراحی توان حرکتی خود را از دست می‌دهد و نمی‌تواند به راحتی اندام تحت درمان را به حرکت درآورد. در چنین موقعیت‌هایی پزشک معالج بیمار را به فیزیوتراپیست ارجاع می‌دهد. فرد آموزش دیده بایستی طبق آموخته‌های خود یک سری حرکات را به طور دقیق برای درمان بیمار برنامه ریزی نماید.

آنالیز بیماران:

برای معاینه بیمار روش‌های متفاوتی وجود دارد که متقاضی در دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان به صورت کامل آن‌ها را می آموزد. به عنوان مثال حرکت‌های خاصی وجود دارد که می توان با آن‌ها میزان تحرکات قسمت خاصی از بدن را مشاهده کرد و گزارش کاملی برای ورود به مرحله بعدی گرفت. فیزیوتراپیست باید با بیمارخود تعامل داشته باشد و بتوانبد مشکل بیمار را در مرحله اول تشخیص دهد. این مشکل می‌تواند هم از نوع درد و هم از نوع فلجی و یا از کارافتادگی باشد.

مشاوره به بیماران:

در بعضی مواقع شرایط بیمار حاد نیست و فقط نیاز به مشورت دارد. در این شرایط فرد فیزیوتراپیست با دادن مشاوره و راهنمای بیمار در انجام حرکات صحیح و اصلاح حرکات قبلی می‌تواند کمک کند. همچنین می تواند با صحبت‌های خود به بیمار انگیزه دهد و منظم انجام دادن حرکات تمرینی او را پیگیری کند.

آشنایی با دستگاه های مدرن فیزیوتراپی و نحوه استفاده از آن‌ها:

اغلب برای درمان بیمار به صورت ترکیبی از چند دستگاه مختلف استفاده می‌شود. بنابراین تسلط به تمامی دستگاه‌ها الزامی است.به عنوان مثال می‌توان به دستگاه‌های تحریک الکتریکی و نصب نوارها بر بدن بیمار اشاره کرد.

مستند کردن نتایج:

از جمله مهارت‌هایی که در دوره‌ی آوسبیلدونگ فیزیوتراپی کسب خواهید کرد، مشاهده و ثبت عملکرد بیمار است. شما به طور دقیق مشاهده می‌کنید که در حین درمان شرایط بیمار چه تغییری می‌کند و کوچکترین تغییری اعم از پیشرفت یا وخامت را ثبت می‌کنید.

شرایط پذیرش دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

محدودیت‌ها و سختگیری‌ها برای پذیرش در دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی نسبت به گذشته به حداقل رسیده است، از جمله شرایط لازم برای ثبت نام این دوره عبارتند از:

  • دیپلم:

رشته فیزیوتراپی مانند همه رشته‌های دیگر کارآموزی آوسبیلدونگ، نیاز به مدرک فارغ التحصیلی مطابق با نظر دولت آلمان دارد. مدرک دیپلم و فارغ التحصیلی دبیرستان و هنرستان‌های ایران و همچنین مدرک کاردانی مورد تایید آلمان می‌باشد.

  • مدرک زبان:

شما به عنوان کارآموز و در آینده به عنوان یک فیزیوتراپیست باید قادر باشید با مریض،اساتید و پرسنل بیمارستان ها و مراکز درمانی صحبت کنید پس باید به خوبی زبان آلمانی را فرا گرفته باشید. از این رو مدرک زبان آلمانی در سطح B1 برای متقاضیان کارورزی فیزیوتراپی الزامی است.

  • شرایط سنی آوسبیلدونگ فیزیوتراپی:

معمولا دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان محدودیت سنی ندارند اما مواردی مشاهده شده است که در برخی دوره‌هایی که به صورت مدرسه ای ارائه می شوند شرط سنی ۱۷ الی ۲۸ سالگی گذاشته شده است. بنابراین باید در هنگام اپلای کارآموزی بسیار دقت کرده و شرایط مرکز آموزشی مورد نظر را مطالعه فرمایید. البته به طور کلی برای به مشکل نخوردن در روند صدور ویزا بهتر است متقاضیان سنی کمتر از ۴۵ سال داشته باشند تا احتمال ریجکت شدن آن‌ها کاهش یابد.

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا