کمک آموزشی زبان انگلیسی

چگونه کتاب انگلیسی بخوانیم و از کجا شروع کنیم؟ 📚✅ + نکته های مهم

در سری مقالات کمک آموزش زبان انگلیسی درباره مواردی صحبت می کنیم که به امر یادگیری و آموزش زبان مرتبط هستند و می توانند مسیر زبان آموزی را برای شما تسهیل کنند.در مطلب پیش رو به پاسخگویی به سوال اساسی “چگونه کتاب انگلیسی بخوانیم؟” می پردازیم.

کتاب خواندن به زبان انگلیسی فکر کردن به زبان انگلیسی را به شما می آموزد، به شما در نوشتن کمک می کند، به مرور دانش لغات انگلیسی شما را بالا می برد و استفاده صحیح از قواعد را به شما نشان می دهد. اگر به سطحی از زبان انگلیسی رسیده اید که برای استفاده از این مزیت ها تصمیم گرفته اید کتاب خواندن به زبان انگلیسی را شروع کنید، نکاتی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اگر مطالعه کردن به زبان دیگری را اشتباه انجام بدهید فقط خیلی زود خسته می شوید، از آن دست می کشید و هرگز از مزایای مهم آن بهره ای نمی برید. پس در حالی که به پرسش چگونه کتاب انگلیسی بخوانیم پاسخ می دهیم با ما همراه شوید.

 

برای مطالعه به زبان انگلیسی نکات زیر را در نظر بگیرید:

چگونه کتاب انگلیسی بخوانیم: در انتخاب کتاب دقت کنید

اگر به سراغ موضوعی بروید که زود شما را خسته می کند و باعث می شود که نخواهید ادامه بدهید، از همان اول کار با شکست مواجه می شوید. بهتر است هنگام شروع مطالعه به زبان انگلیسی، لذت بردن را هدف اصلی خود قرار بدهید. چیزی انتخاب کنید که واقعا روح و ذهن شما را درگیر می کند، و شما را وا می دارد که ادامه بدهید.

انتخاب کتابی که مناسب با سطح شما باشد نیز بسیار مهم است. اگر در سطح به نسبت بالایی از زبان قرار دارید مشکلی وجود ندارد که کتابی با سطح زبان پایین تر مطالعه کنید، ولی برعکس این هرگز نباید صادق باشد. کتابی که نثری سنگین داشته باشد، پر از لغات تخصصی، ادبی یا تاریخی انگلیسی باشد، فقط باعث ناامیدی شما می شود.

choose a book
چگونه کتاب انگلیسی بخوانیم

می توانید به شکل گذرا در میان صفحات کتاب بچرخید و نثر و موضوع آن را چک کنید یا اینکه سعی کنید یک فصل را بخوانید و بعد تصمیم بگیرید.

اگر کتابی وجود دارد که به آن علاقه زیادی دارید و پیش از این ترجمه فارسی آن را خوانده اید، ایده خوبی است که سعی کنید یک بار دیگر در زبان انگلیسی آن را بازخوانی کنید.

چگونه کتاب انگلیسی بخوانیم: لازم نیست که همه چیز را بفهمید

به این فکر کنید که وقتی در زبان فارسی رمانی می خوانید به چه شکل پیش می روید. آیا تمام جمله ها، کلمه ها و ساختارهای گرامری را آنالیز می کنید و سعی می کنید معنای تمام لغات های ناآشنا را بفهمید؟ خیر! هدف شما در این مرحله فقط لذت بردن و درک کردن موضوع عمومی کتاب است. اگر لغت های جدیدی که در یک پاراگراف یا جمله می بینید باعث نمی شوند که لب مطلب را نفهمید دلیلی ندارد که زیادی خودتان را درگیر کنید.

اینکه سعی کنید معنای بعضی از کلمات را بفهمید هیچ اشکالی ندارد. ولی باید به شکل هوشمندانه دست به این کار بزنید. هر کتاب یک سری لغات پرتکرار دارد. کلماتی که بارها و بارها به آن ها برمی خورید. از این لغات غافل نشوید. چون اگر معنی چنین لغاتی را بیابید به دلیل پرتکرار بودنشان، فورا در ذهن شما جا می افتند. همچنین اگر احساس می کند برای درک موضوعی احتیاج دارد که حتما معنی لغتی را بفهمید بهتر است که در دیکشنری آن را چک کنید.

ولی دو نکته مهم را در نظر داشته باشید. اول اینکه در هر فصل از کتاب بیشتر از چند لغت را برای یادگرفتن انتخاب نکنید. دوم اینکه دقیقا همان موقعی که مشغول مطالعه هستید سعی نکنید با چک کردن دیکشنری معنی آن را بیابید. می توانید بعد از تمام کردن فصل این لغت ها را چک کنید. خصوصا اگر با وسایل الکترونیکی مطالعه می کنید می توانید زیر لغت خط بکشید، اسکرین بگیرید و به محض تمام شدن فصل معنی لغت را چک کنید.

دلیل اینکه نباید خود را زیاد درگیر لغت و اصطلاحات کنید این است که از هدف اصلی خود باز می مانید یعنی همان درک کلی مطلب. ضمن اینکه زود مطالعه کردن برای شما خسته کننده می شود.

چگونه کتاب انگلیسی بخوانیم: استمرار داشته باشید

اگر توانستید عادت کتاب خواندن به انگلیسی را در خود ایجاد کنید، سعی کنید در آن وقفه نیندازید. حتی اگر گاهی حس می کنید که کتاب خواندن از عهده تان خارج هست، حداقل مقاله های سرگرم کننده انگلیسی بخوانید ولی عادت خوب خواندن را از بین نبرید. مدام اطلاعات انگلیسی به ذهن خود وارد کنید.

چرا مطالعه به انگلیسی مهم است؟

وقتی که مطالعه می کنید به مرور زمان دانش واژگان شما به شکل قابل توجهی بالاتر می رود. گذشته از آن با لغاتی آشنا می شوید که مناسب انگلیسی نوشتاری هستند. جدای از اینکه می توانید این لغت ها را در کنار گروه های کلمات دیگر ببینیند و تشخیص دهید که چه طور کار می کنند.

مطالعه تمرینی برای ذهن شماست که کاربرد عملی قواعد انگلیسی را ببیند. گذشته از اینکه با مطالعه مداوم و دیدن اینکه انگلیسی نوشتاری چه طور کار می کند، به مرور خودتان می فهمید که چه طور باید بنویسید.

مطالعه مهارت درک مطلب شما را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. این طور مداوم ذهن خود را تمرین می دهید که برای خواندن مطالب پیچیده سطح آکادمیک آمادگی پیدا کند.

چنانچه به دنبال موسسه آموزشی مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید می توانید به لیست بهترین آموزشگاه های زبان تهران نگاهی داشته باشید.

3.7/5 - (3 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. واقعا دمتون گرم من هر باری میخواستم رمان بخونم یه صفحه هم نمیرسیدم چون همون موقع کلمات رو چک میکردم خسته کننده بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *