آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

تلفظ r در انگلیسی آمریکایی: 📚 آموزش + 🗣️ فایل صوتی

در ادامه سری مقاله های آموزش گام به گام زبان انگلیسی با مطلب جدیدی برای بیان یکسری نکته درباره نحوه تلفظ r در انگلیسی آمریکایی در خدمت شما هستیم.

منظور از r آمریکایی چیست؟

به عنوان یک فارسی زبان یاد گرفته ایم که حرف “ر” را با قرار دادن نوک زبان پشت دندان های بالا تلفظ کنیم. از این رو وقتی با ورژن هایی از انگلیسی مانند انگلیسی آمریکایی و کانادایی رو به رو می شویم که به نظر می آید به شیوه متفاوتی این صدا را تلفظ می کنند دقیقا نمی توانیم بفهمیم که اشتباه کجای کار است.

به این نوع مخصوص از r که فقط در لهجه های آمریکایی و کانادایی یافت می شود rhotic r می گوییم. این صدا در لهجه هایی مانند بریتانیایی و استرالیایی وجود ندارد چون آن ها تمایل دارند که صدای “ر” را از میانه و انتهای بسیاری از کلمات حذف کرده و به جای آن صدایی تقریبا مشابه “ه” تولید کنند.

خلاف این ماجرا برای انگلیسی زبان های آمریکایی صادق است. آن ها همیشه و در همه حال صدای “ر” را تلفظ می کنند ولی نه به شیوه ای که ما فارسی زبان ها به آن خو گرفته ایم.

آموزش نحوه تلفظ r در انگلیسی آمریکایی

همان طور که در بالا مطرح کردیم در زبان فارسی صدای “ر” از طریق قرار دادن نوک زبان جایی نزدیک به پشت دندان هایی بالایی تولید می شود این در حالی است که برای تلفظ صحیح r آمریکایی باید زبان خود را به عقب دهان ببرید و بدون اینکه هیچ تماسی بین نوک زبان شما و سقف دهان شما ایجاد شود این صدای “ر” را تلفظ کنید.

در چنین حالتی زبان شما به حالت خمیده به عقب برمی گردد و نوک زبان شما فقط چند میلی متر از سقف دهان فاصله دارد.

حالا نوبت شماست. سعی کنید صدای “ر” را در کلمه های زیر که همراه با فایل صوتی در اختیار شما قرار گرفته اند با لهجه ای آمریکایی تلفظ کنید! حتی اگر بار اول موفق نشدید از تلاش دست نکشید. مسئله مهم تمرین کردن است تا وقتی که زبان شما به این نوع شکل چرخیدن در دهانتان عادت کند و بعد از آن کاملا آسان خواهد بود.

Right

Read

Mother

fork

مقاله های مرتبط:

✅ 🗣️ شوآ: پرکاربردترین صدا در زبان انگلیسی

📚 🗣️ قوانین intonation در انگلیسی

✅ 🗣️ استرس کلمات در زبان انگلیسی

📚 🗣️ آموزش نحوه تلفظ c در انگلیسی

✅ 🗣️ آموزش نحوه تلفظ th در انگلیسی

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×