کمک آموزشی زبان انگلیسی

شیوه های نوین آموزش و یادگیری گرامر زبان انگلیسی ✅

دستور زبان به مانند ستون فقرات و اسکلتی است که کلمات مثل بقیه اعضای داخلی بدن روی آن سوار شده اند. برای ساختن واحدهای مفهوم داری که برای همگان قابل درک باشند آشنایی با اصول اولیه دستور زبان یا همان گرامر ضروری است. شیوه های نوین آموزش گرامر انگلیسی

زبان انگلیسی در مقایسه با خیلی از زبان های دنیا از جمله زبان فارسی، چندان گرامر پیچیده ای ندارد. آشنایی با تمام جنبه های دستور زبانی انگلیسی با کمی تلاش و استمرار امکان پذیر است.

آزمون تعیین سطح گاما

در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی شیوه های مفیدی که می توان برای آموزش گرامر به کار گرفت، بپردازیم. همچنین درباره نکته هایی که هنگام خودآموزی گرامر می توانند به فرد کمک کنند صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

شیوه های موثر آموزش گرامر زبان انگلیسی

Contextualized learning

این مورد به آموزش گرامر از طریق معرفی نحوه استفاده از آن در موقعیت زندگی یا حداقل نزدیک‌ به زندگی است. یعنی نوعی معرفی که از بطن موقعیتی واقعی بیرون آمده باشد. مثلا می توان فایل صوتی مکالمه های واقعی مثل رئالیتی شوها یا تکه هایی از فیلم ها و یا تکه هایی از متن مقاله ها و داستان ها رو انتخاب کرد و براساس آن ها ساختار گرامری مورد نظر را آموزش داد.

هر چه قدر فرد درگیری احساسی بهتری داشته باشد و یا موقعیت انتخاب شده مفهوم شخصی بیشتری برای او داشته باشد، یادگیری آسان تر است. بنابراین اگر شما به شکل خودخوان زبان یعد می گیرید می توانید منابع داستانی یا فیلم هایی را انتخاب کنید که ارتباط برقرار کردن با آن ها برای شما راحت تر می باشد.

Gamification

اگر برای آموزش ساختارهای گرامری بتوانید نوعی بازی را به کار ببرید در کار خود موفق تر خواهید بود. به خصوص اگر هدف شما آموزش فرمول ساختاری خاصی باشد. می توانید نمونه های زیادی از گیم های مختلف را در سطح اینترنت بیابید.

اگر خودخوان مطالعه می کنید به سراغ گیم های اینترنتی بروید.

Project-based learning

پس از اینکه فرمول و کاربرد معنایی یک ساختار را آموزش داده اید و می خواهید کاری انجام دهید که زبان آموزان آنچه را که آموخته اند به کار بگیرند، می توانید به آن ها پروژه های مختلف محول کنید. مثلا از آن ها بخواهید داستان کوتاهی بنویسند که در آن از ساختار مورد نظر استفاده شده است یا اینکه بخواهید به شکلروهی سناریویی را با هم خلق و سپس در کلاس اجرا کنند.

این شیوه را می توان حتی به شکل خودخوان نیز اجرا کرد. بستگی به علاقه خود فعالیتی را انتخاب کنید: داستان نویسی، مقاله نویسی، خلق مکالمه، و … . شیوه های نوین آموزش گرامر انگلیسی

Multimedia resources

قدرت شبکه های اجتماعی و رسانه های جمعی را دست کم نگیرید. منابع نامحدودی به شکل رایگان و با یک کلیک فاصله در خدمت شماست! اگر خودخوان مطالعه می کنید می توانید ساختارهایی که در پادکست ها، فیلم ها و سریال ها، مقاله ها و یا ویدئوهای شبکه های اجتماعی می بینید برای خود تحلیل کنید. چنانچه معلم هستید  می توانید از این منابع برای نمونه در تدریس خود بهره ببرید و زبان آموزان خود را به استفاده از منابع مشابه تشویق کنید.

grammar

Educational apps

آپ های زیادی برای یادگیری گرامر و لغات و سایر موارد دیگر طراحی شده اند. با یک سرچ ساده می توانید آن ها را پیدا کنید و به تمرین کردن ساختارها بپردازید. به خصوص آپ های سطح بندی شده که باید مثل یک بازی مرحله به مرحله در آن ها پیشرفت کرد بهترین انتخاب ها هستند.  همچنین به عنوان یک معلم سعی کنید بهترین گزینه های موجود که به نظرتان بیشترین کمک را به زبان آموز شما می کند به او پیشنهاد کنید.

Collaborative learning

به زبان آموزان خود فرصت دهید که به شکل گروهی به انجام پروژه های گرامری و تمرین بپردازند. از این طریق به آن ها فرصت می دهید که از یک دیگر یاد بگیرند.

grammar

نکته های نهایی برای خودخوانی گرامر

خیلی از موارد بالا را به عنوان یک زبان آموز خودخوان می توان به کار گرفت ولی از جمله دیگر مواردی که می توانند زبان آنچنان خودخوان را یاری کنند موارد زیر است:

1)    کتاب های گرامری را انتخاب کنید که برای یادگیری خودخوان کرامر طراحی شده اند. مثل سری کتاب های In Use

2)    از آپ ها و وبسایت های language exchange برای پیدا کردن یار زبان و تمرین کردن با آن ها استفاده کنید.

3)    مرتب بنویسید و تمرین کنید.

4)    از شبکه های اجتماعی و رسانه ها بهره بگیرید.

grammar

مقاله های مرتبط

می توانید نگاهی به سایر مقاله های آموزش گام به گام زبان انگلیسی نیز داشته باشید. در این مجموعه مقاله ها به معرفی کامل گرامر زبان انگلیسی و همچنین لغات انگلیسی به شکل موضوعی پرداخته ایم.

همچنین چنانچه به دنبال موسسه آموزشی مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید به شما پیشنهاد می کنیم که لیست بهترین کلاس های زبان تهران را بررسی نمایید.

 

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا