دانستنی های آلمان

بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌ها در آلمان

 

آلمان مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل است. سیستم آموزشی این کشور قوی و مدرک دانشگاهی آن معتبر است، دانشجویان پس از پایان دوران تحصیل می‌توانند در موسسه‌های بین المللی به کار مشغول شوند. آمارهای گزارش شده نشان می‌دهد که بیش از 350000 دانشوی خارجی در دانشگاه‌های مختلف آلمان به تحصیل مشغول هستند. البته با توجه به امکانات رفاهی، تحصیل رایگان و ارزان در برترین دانشگاه‌های آلمان این رقم رو به افزایش است. تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر آلمان علاوه بر یافتن کار به اخذ ویزا و اقامت متقاضیان نیز کمک می‌کند. جهت دریافت ویزا و اقامت یادگیری زبان آلمانی ضروری است.

آزمون تعیین سطح گاما

بهترین دانشگاه‌های آلمان در یک نگاه

به توضیح درباره تعدادی از بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌ها در آلمان در این مقاله پرداخته شده است.

دانشگاه فنی مونیخ Technical University of Munich

در ابتدای تاسیس این دانشگاه اهداف آموزشی خود را بر رشته‌های مهندسی متمرکز کرده بود اما با گذشت زمان و توسعه سیستم آموزشی رشته‌های تحصیلی مانند علوم طبیعی، علوم اجتماعی، کشاورزی، صنایع غذایی و پزشکی نیز به این دانشگاه اضافه شدند. همچنین دانشگاه فنی مونیخ یکی از برترین دانشگاه‌ها در زمینه کارآفرینی است. این دانشگاه در سال 2001 یک شعبه در آسیا تحت عنوان TUM ASIA در سنگاپور تاسیس کرد و بدین ترتیب امکان تحصیل برای دانشجویان آسیایی نیز در این دانشگاه فراهم شد. دانشگاه فنی مونیخ تنها دانشگاه دولتی این کشور اروپایی می‌باشد که از سال 1927 تاکنون 17 جایزه نوبل به اعضای این دانشگاه در شاخه‌های فیزیک، شیمی و پزشکی اعطا شده است.

https://www.tum.de/en/

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ LMU Munich

13 درصد از دانشجویان دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند. این دانشگاه دومین دانشگاه پرجمعیت آلمان است که در سال 1472 تاسیس شده است. از جمله افتخارات این دانشگاه اختراعات، پژوهش‌ها و نوآوری هایی است که به جهان عرضه کرده است. 42 جایزه نوبل نیز به اعضا و فارغ التحصیلان این دانشگاه تعلق گرفته است. از ابتدای تاسیس تا اواخر قرن هجدهم این دانشگاه اهداف آموزشی خود را بر علوم طبیعی متمرکز کرده بود اما با گذشت زمان به تحقیق و پژوهش هم در این دانشگاه پرداخته شد. از بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌ها آلمان می‌باشد.

https://www.en.uni-muenchen.de/index.html

دانشگاه هومبولت برلین Humboldt University of Berlin

شهرت دانشگاه هومبولت برلین در زمینه علوم انسانی و هنر بسیار زیاد است، به طور کلی این دانشگاه در تمام زمینه‌ها و رشته‌ها محبوبیت فراوانی دارد. کتابخانه دانشگاه هومبولت برلین یکی از معروف‌ترین کتابخانه‌های این کشور است که در سال 1874 تاسیس شده است. این کتابخانه دارای 6.5 میلیون جلد کتاب است. دانشگاه هومبولت یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان است که بنیان گذار مدل دانشگاهی و شیوه‌های منحصر به فرد آموزشی است. همواره الگویی برای دیگر دانشگاه‌ها در اروپا و غرب بوده است. افراد نخبه و ممتاز در این دانشگاه تحصیل می‌کنند و در طول تاریخ چهره‌های مشهور و به نام دنیای علم در این دانشگاه تحصیل کرده اند. از جمله افراد معروف می‌توان به آلبرت انیشتین، کار مارکت، فردریش آن گل، والتر بنیامین، ماکس پلانک اشاره کرد.

https://www.hu-berlin.de/en

 

جایزه نوبل در هومبولت برلین

به طور کلی 55 درصد جایزه‌ی نوبل به محصلین و فارغ التحصیلان این دانشگاه تعلق گرفته است. این دانشگاه به داشتن حدود ۴۲۰ پروفسور نخبه و بسیار با سواد، 1900 استاد دانشگاه عالی رتبه در زمینه‌ی آموزش و پرورش و پیشبرد تحقیقات افتخار می‌کند. حدود ۱۸ درصد از اعضای این دانشگاه را اعضای غیر آلمانی تشکیل می‌دهند. رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه حقوق، مطالعات فرهنگی، علوم اجتماعی و آموزشی، علوم زندگی، ریاضیات و علوم طبیعی، فلسفه، زبان و ادبیات، الهیات و ادیان، تجارت و اقتصاد و پزشکی می‌باشد.

دانشگاه هایدلبرگ Heidelberg University

برای اولین بار در این دانشگاه رشته‌های ژنتیک، روانپزشکی، جامعه شناسی مدرن و فیزیک محیط زیست ارائه شده است. هایدلبرگ از قدیمی ترین دانشگاه‌های آلمان به شمار می‌رود. 20 درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند که 130 کشور مختلف به این دانشگاه آمدند، یک سوم دانشجویان دانشگاه هایدلبرگ در مقطع دکترا به تحصیل مشغول هستند. 160 برنامه تحصیلی برای مقاطع ارشد و دکترا در این دانشگاه برنامه ریزی شده است. هایدلبرگ یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان است که بسیاری از سیاستمداران، فیلسوفان، و دانشمندان از آن فارغ التحصیل شده اند.دانشگاه هایدلبرگ به عنوان خانه‌ی رمانتیسیسم آلمانی شناخته معروف است و شهر قدیمی و قلعه‌ی آن یکی از پر بازدیدترین مکان‌های توریستی در کشور آلمان می‌باشد.

https://www.uni-heidelberg.de/en

دانشگاه چاریته برلین Charite – Universitatsmedizin Berlin

در سال 1710 تاسیس شده است، یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های پزشکی و بیمارستانی در کل اروپا است. این دانشگاه در ابتدا با هدف درمان طاعون در پروس شرقی احداث شد اما با گذشت زمان در سال 2003 با دیگر موسسات پزشکی و درمانی ترکیب شد. از آن زمان تاکنون به نام چاریته برلین شناخته می‌شود. از بهترین دانشگاه‌های آلمان می‌باشد و در زمینه پزشکی افتخارات بی‌شماری را کسب کرده است. ارائه روش‌های آموزشی خلاقانه‌ در این دانشگاه باعث رشد استعداد و نوآوری ایده‌های دانشجو می‌شود تا بتوانند اختراعات و اکتشافات خود را به دنیای علم نشان دهند. بیش از نیمی از برندگان جایزه نوبل در زمینه روانشناسی و پزشکی در این دانشگاه به تحصیل پرداخته اند.

https://www.charite.de/en/

دانشگاه آزاد برلین Freie Universitaet Berlin

33000 دانشجو در دپارتمان‌های مختلف این دانشگاه تحصیل می‌کنند، اغلب دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی به تحصیل مشغول هستند. هدف این دانشگاه ارائه برنامه‌های موثر و مفید جهت شکوفایی رشد و استعداد دانشجو می‌باشد. رشته‌های متنوعی در این دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود. بیولوژی، شیمی، داروسازی، علوم ‌زمین، روانشناسی و آموزش، تاریخ و مطالعات فرهنگی، حقوق، ریاضیات و علوم کامپیوتر، فلسفه و علوم انسانی، فیزیک، علوم اجتماعی و سیاسی، دامپزشکی، تجارت از این موارد هستند.

https://www.fu-berlin.de/

دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن Eberhard karls Universität Tübingen

این دانشگاه حدود  ۲۷۱۹۶ دانشجو دارد که ۳۷۷۹ نفر دانشجوی بین‌المللی و خارجی هستند که از کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل به این دانشگاه آمده اند، دانشجویان دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن از خدمات و امکانات رفاهی بسیاری بهره مند می‌شوند، علاوه بر این برنامه‌های تحصیلی و آموزشی در این دانشگاه از کیفیت بالایی برخوردار است. کیفیت خوب آموزش باعث شده افراد بتوانند به راحتی وارد بازار کار شده و شغل مناسبی برای خود پیدا کنند، به درآمد برسند. رشته‌های مختلفی عبارتند از: خداشناسی پروتستان، خداشناسی کاتولیک، فلسفه و علوم طبیعی، علوم اجتماعی در این دانشگاه تدریس می‌شود.

https://uni-tuebingen.de/

تفاوت کالج های آلمان و دانشگاه های علمی کاربردی در آلمان

کالچ‌های آلمان بیشتر تئوری محور می‌باشند و بر تحقیق و جست و جو تمرکز دارند. اما دانشگاه‌های علمی کاربردی بیشتر هدفشان دانش عملی و بازار کار است. کالج های آلمان برای دانشجویانی مناسب است که قصد ادامه تحصیل دارند و می خواهند بعد از مقطع کارشناسی ارشد، دکترا بخوانند. دانشگاه‌های علمی کاربردی مخصوص افرادیست که دوست دارند بعد از تحصیل بلافاصله وارد بازار کار شوند. در کالج‌ها 90 درصد فعالیت دانشجو بر پایه تحقیق و پژوهش استوار است، دانشجویان بعد از اتمام دوره دکترا می توانند به عنوان مدرس کارشناسی ارشد / کارشناسی در همان کالج مشغول به کار شوند.

معرفی 5 کالج برتر آلمان

موسسه فناوری کارلسروهه KIT

محوریت اصلی تحصیل در این دانشگاه یافتن راه حل‌هایی برای مشکلات اجتماعی و زیست محیطی است. از ویژگی های بارز این دانشگاه تبادل اطلاعات در سطح جهانی می‌باشد. دانشجویان و کارمندان این دانشگاه دارای ملیت‌های متفاوتی هستند و از نقاط مختلف جهان برای آموزش و کار با یکدیگر همکاری می‌کنند. معماری، مهندسی عمران، علوم محیط زیست و علوم زمین شناسی، شیمی و علوم زیست، مهندسی شیمی و فرایند، علوم انسانی و علوم اجتماعی، مهندسی برق و فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک، مدیریت و اقتصاد، اطلاعات و ریاضیات اصلی‌ترین رشته‌های تحصیلی این دانشگاه هستند. موسسه فناوری کارلسروهه به داشتن گروه‌های تحقیقاتی بین المللی شهرت دارد، در زمینه پژوهش در میان دیگر دانشگاه‌ها پیشرو است.

دانشگاه فنی آخن Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen

سطح سیستم آموزشی و ارائه مطالب علمی در این دانشگاه بسیار بالا می‌باشد، دانشگاه آخن یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور آلمان محسوب می‌شود. دانشگاه آخن به دلیل پیشرفت‌هایی که در زمینه علوم صنعتی داشته است شهرت فراوانی دارد. باید بدانید که دانشجویان فارغ‌التحصیل از این دانشگاه به راحتی وارد بازار کار جهانی می‌شوند و از آموخته‌ها و دانش خود به صورت تجربی و عملی در زندگی آینده‌شان استفاده می‌کنند. دانشگاه آخن حدود ۴۵۶۲۵ دانشجو دارد و تعداد زیادی از دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند که از کشورهای مختلف جهان برای ادامه تحصیل به این دانشگاه آمده‌اند. آخن به ارائه راه حل‌های خلاقانه برای حل مشکلات جهانی و دغدغه‌های بین‌المللی می‌پردازد. مهندسی عمران و مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و منابع زیستی، علوم انسانی و هنر، مهندسی برق و فناوری اطلاعات، تجارت و اقتصاد و پزشکی از جمله رشته‌هایی هستند که در این دانشگاه تدریس می‌شود.

https://www.rwth-aachen.de/go/id/a/?lidx=1

دانشگاه فرایبورگ Albert-Ludwigs-Universität Freiburg

از نظر شاخص شهرت علمی در جهان در رتبه 147 قرار دارد و توانسته 21 جایزه نوبل را از آن خود کند. در لیست کالج‌های آلمان در رتبه 186 جهان قرار گرفته است و بیش از 24000 دانشجو دارد، شهریه این دانشگاه برای مقطع لیسانس بیش از 1000 دلار آمریکا و در مقطع کارشناسی ارشد کمتر از 1000 دلار است.

https://www.uni-freiburg.de/

دانشگاه صنعتی درسدن TUD

یک هشتم دانشجویان این دانشگاه مهاجر هستند، 32000 دانشجو در این کالج مشغول به تحصیل هستند. در جهان رتبه 200 دارد، اما از نظر شاخص دانشکده به دانشجو و شهرت کارفرما در رتبه 120 در جهان قرار دارد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌ها در آلمان است.

دانشگاه صنعتی برلین Technische Universitat Berlin

شهریه این دانشگاه برای مقطع کارشناسی 600 یورو و برای مقطع کارشناسی ارشد 20000 یورو برآورد شده است، در لیست کالج های آلمان رتبه 158 در جهان را به خود اختصاص داده است. اما به طور کلی در جهان در رتبه 139 قرار دارد.

https://www.tu-berlin.de/menue/home/

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا