دانستنی های آلمان

آوسبیلدونگ دستیار دامپزشکی: معرفی دوره+ دستمزد و درآمد

از آنجا که حضور حیوانات در خانه‌های اروپایی جزیی از عادات زندگی آن‌ها می‌باشد. از موارد ساده و پیش پا افتاده برای حیوان خانگی تا مشکلات جدی شما را ملزم به مراجعه به دامپزشک می‌کند. برخی از کارهای عمومی حیوانات توسط دستیار پزشک متخصص انجام می‌گیرد. از جمله دوره‌های پرطرفداری که در آلمان برگزار می‌گردد می‌توان به دستیار دامپزشکی اشاره کرد.

معرفی آوسبیلدونگ دستیار دامپزشکی

شما به عنوان یک دستیار باید شرایط را برای حضور دامپزشک و معاینه حیوان توسط وی آماده کنید. وظیفه شما آرام کردن حیوانات و به دور از استرس بودن آنهاست. علاوه بر اینکه بایستی علاقه ذاتی به حیوانات داشته باشید باید به اعصاب خود نیز تسلط کافی داشته باشید زیرا حیوانات در شرایط استرس‌زا دچار ترس می‌شوند و آرام و قرار ندارند؛ بنابراین شما باید توانایی آرام کردن و کنترل او را داشته باشید.

مدت زمان این دوره 3 سال است و از  نوع آموزشی دوگانه است یعنی شما بخش کاراموزی را در یک شرکت دامپزشکی و بخش آموزشی را در یک آموزشگاه حرفه‌ای می‌گذرانید. با پیشرفت علم، بسیاری از روش‌های درمانی حیوانات با دستگاه‌ها و تجهیزات به روز انجام می‌شود که شما باید به عنوان دستیار کار با این دستگاه‌ها را بلد باشید. از دیگر نکات قابل ذکر این است که ممکن است حیوان بیمار اسب و یا گاو با جثه بزرگ باشد پس باید توانایی کنترل و مهار حیوانات بزرگ را نیز داشته باشید.

شما باید به عنوان دستیار دامپزشک مطمئن شوید که ابزارهای لازم را در اختیار دارد؛ هر حیوان مشکل خودش را دارد و باید راه معالجه مناسب را برایش انجام دهید پس توجه کنید برای هر حیوان بیمار شرایط اتاق معاینه و معالجه را باید بررسی کنید. اتاق عمل و ابزار جراحی بایستی استریل شوند و همچنین حین عمل جراحی گیره‌های نگه دارنده حیوانات را چک و دامپزشک را از وضعیت لحظه‌ای حیوان آگاه کنید. شما به عنوان دستیار دامپزشکی باید بر زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشید.

کاراموزی و درآمد آوسبیلدونگ دستیار دامپزشکی

با توجه قانونی که در ژانویه سال 2020 تصویب شد؛ کاراموزان باید دوره خود را در مراکز دولتی بگذرانند. در دوره کاراموزی شما از سال اول دستمزدی در حدودی 700 یورو در ماه دارید. در سال‌های دوم و سوم درآمدتان به 750 و 800 یورو افزایش خواهد یافت. البته میزان درآمدتان به تعداد شیفت‌های کاری شما نیز بستگی دارد. اکثر دستیاران دامپزشکی به صورت روزانه کار می‌کنند اما اگر یک کلینیک بزرگ باشد باید شیفت شب را نیز پوشش دهید.

پس از پایان دوره و زمانی که به عنوان دستیار دامپزشکی استخدام شدید بین 1700 تا 2200 یورو در ماه حقوق خواهید داشت.

1/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *