کمک آموزشی زبان انگلیسی

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم: ✅ مزیت های یادگیری انگلیسی

اگر سر و کارتان به این مقاله کشیده یعنی اینکه در خلوت خود بارهای با این سوال که “چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟” کلنجار رفته اید. سپس برای متقاعد کردن کردن که انجام دادن این کار درستی است رو به گوگل آورده اید و به اینجا رسیده اید.

مسئله اینجاست که هزاران جواب برای این سوال وجود دارد که اکثریت آن ها در حقیقت پیش خود شما هستند و نه شخصی دیگر. تنها کاری که ما می توانیم در ادامه این مقاله برای شما انجام بدهیم آن است که مزیت های یادگیری انگلیسی را برای شما برشماریم و مشخص کنیم که یاد گرفتن این زبان در دنیای امروز چه معنایی دارد. همین و بس.

آزمون تعیین سطح گاما

جواب اصلی اما پیش خود شماست. چون وقتی صحبت از یادگیری زبان جدیدی پیش می آید، این خود فرد است که با سبک و سنگین کردن دلیل ها این کار را شروع می کند یا از آن دست می کشد. بنابراین بعد از خواندن این مقاله تکه کاغذی بگذارید جلوی رویتان و شروع کنید به نوشتن اینکه یادگیری این زبان چه موقعیت های جدیدی را در اختیار شما قرار می دهد.

ولی خب قبل از آن بهتر است نگاهی به این داشته باشیم که چه عواملی انگلیسی را به زبانی جذاب برای یادگیری تبدیل می کند:

why learn english

اکثریت مردم جهان به انگلیسی صحبت می کنند

تعداد افرادی که زبان اول آن ها انگلیسی است در مقایسه با تعداد افرادی که زبان مادری آن ها چینی است، برابری نمی کند. با این وجود مزیتی انگلیسی در برابر زبان های فراگیر دیگری مثل چینی و اسپانیایی دارد این است که اکثریت مردم جهان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب می کنند.

به عنوان یک زبان بین المللی انگلیسی شما را به تمام ملیت های دنیا ربط می دهد. پس مهم نیست که کجای دنیا باشید و با چه کسی از کدام کشور بخواهید صحبت کنید همیشه افرادی هستند که زبان انگلیسی را می دانند و همین نکته مسیر ارتباط بین المللی را ساده می کند. با یادگیری  انگلیسی در اکثر نقاط دنیا هیچ محدودیت ارتباطی برای شما وجود ندارد.

بخش زیادی از محتوای اینترنتی و علمی به زبان انگلیسی است

گذشته از این بخش زیادی از محتوای فضای رسانه ای و اینترنتی به انگلیسی تولید می شود. حتی اگر هیچ وقت سر و کارتان به کشور دیگری نیفتد و لازم نباشد با افرادی از بقیه ملت ها صحبت کنید، با یادگیری انگلیسی مجموعه ای عظیم از اطلاعات در اختیار شما قرار می گیرد که درک شما را از آنچه در که در جهان امروز اتفاق می افتد افزایش می دهد.

گذشته از اینکه اگر دستی در دنیای علم دارید و برایتان مهم است که همیشه اطلاعات به روز رشته تان را مطالعه کنید صرفا با دانستن زبان انگلیسی مسیر را برای خودتان هموار کرده اید.

بنابراین باید در نظر داشته باشید که انگلیسی صرفا یک زبان نیست بلکه مجموعه ای از فرهنگ ها نیز هست که شما را به یک مجموعه غنی از ادبیات و هنر دیگر کشورها نیز مرتبط می سازد.

انگلیسی شانس یک زندگی جدید را فراهم می آورد

یادگرفتن انگلیسی شانس پیشرفت در دنیای حرفه ای کاری یا تحصیلی را برای شما فراهم می آورد. با یادگرفتن این زبان می توانید در دوره هایی در کشورهای دیگر درس بخوانید یا برای موقعیت های کاری جدید در کشورهای دیگر اقدام کنید. با استفاده از این زبان می توانید در سرتاسر دنیای ارتباط های حرفه ای برای خود بسازید.

حتی اگر نخواهید برای تحصیل یا کار به کشور دیگری بروید، همچنان موقعیت های شغلی زیادی در خود کشور هستند که دست یابی به آن ها صرفا به خاطر آشنایی با انگلیسی برای شما راحت تر است.

یادگیری انگلیسی راحت تر از هر زبان دیگری است

انگلیسی به نسبت خیلی از دیگر زبان ها برای یادگیری راحت تر است. این راحت تر بودن دو شکل مختلف به خود می گیرد: اول اینکه خود این زبان دارای ساختار ساده تری نسبت به بقیه زبان های فراگیر دنیاست، دوم اینکه به خاطر مطرح بودن به عنوان زبان اول دنیا بیشتر از سایر زبان ها منابع آموزشی بیشتری برای آن تولید شده است.

بنابراین به خصوص اگر در بزرگسالی فردی تصمیم به یادگیری زبان جدیدی بگیرد انگلیسی چالش های کمتری برای او خواهد داشت.

می توانید سایر مقاله های کمک آموزش زبان انگلیسی را نیز مطالعه کنید.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا