کمک آموزشی زبان انگلیسی

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست؟ + 📚✅ تفاوت با تافل و آیلتس

 

آزمون Duolingo English Test یا DET می تواند جایگزینی کم دردسرتر برای امتحان تافل یا آیلتس باشد. البته چنانچه که نیاز شما را برآورده سازد. به این معنی که باید مطمئن شوید که دانشگاه انگلیسی زبان مورد نظر شما آزمون دولینگو را به عنوان آزمونی معتبر برای سنجش سطح زبان انگلیسی می پذیرد.

تعداد موسسه هایی که آزمون دولینگو را گزینه ای معتبر می دانند به اندازه آن هایی که امتحان تافل و آیلتس را می پذیرند، هنوز چندان فراگیر نیست ولی چندی از موسسه های آموزشی معتبر به خصوص در آمریکا هیچ محدودیتی در پذیرش این آزمون ندارند.

تفاوت دولینگو با آیلتس و تافل

آزمون دولینگو به اندازه آزمون های تافل و آیلتس هزینه بر و وقت گیر نیست. در حقیقت طول این آزمون فقط یک ساعت است و شما عملا با دسترسی داشتن با تجهیزات ضروری اعم از یک سیستم کامپیوتر شخصی که دارای دوربین و میکروفن مناسب باشد می توانید از هر جا و هر زمانی که بخواهید در این آزمون شرکت کنید. بنابراین می توانید بدون اینکه خانه خود را ترک کنید، از درون اتاق خود در آزمون شرکت کنید و دو روز بعد نتیجه را تحویل بگیرید.

در طول هر ماه می توانید دو بار در آزمون دولینگو شرکت کنید ولی بیشتر از این امکان پذیر نیست.

هزینه آزمون 49 دلار است که در مقایسه با آیلتس و تافل به شدت کم هزینه محسوب می شود. همچنین می توانید نمره خود را به شکل رایگان برای هر تعداد موسسه آموزشی که مایل هستید ارسال کنید. در آزمون های تافل و آیلتس برای ارسال نمره خود به موسسه هایی که بعدا بخواهید به لیستتان اضافه کنید باید هزینه اضافی پرداخت کنید.

duolingo
آزمون دولینگو

سبک و سیاق آزمون دولینگو

همان طور که گفته شد طول آزمون دولینگو فقط یک ساعت است که به سه بخش 5 دقیقه ای، 45 دقیقه ای و 10 دقیقه ای تقسیم شده است.

5 دقیقه اول صرفا زمانی آزمایشی و آموزشی است که درباره قوانین و شیوه شرکت در آزمون اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهد.

45 دقیقه دوم زمانی برای سنجش سه مهارت هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن است. برخلاف آزمون های تافل و آیلتس، برای سنجش این مهارت ها تقسیم بندی خاصی در آزمون دولینگو وجود ندارد. سوالات به شکل مختلط پشت سر هم قرار می گیرند. اگر سوال اول listening باشد هیچ تضمینی وجود ندارد که سوال دوم هم listening باشد بلکه ممکن است با سوالی از هر یک از مهارت های دیگر مواجه شوید.

همچنین آزمون این سه مهارت به شکل adaptive است. بدین معنی که سطح سختی هر سوال با توجه به جواب شما به سوال قبلی مشخص می شود. اگر به سوالی پاسخ صحیح بدهید در سوال بعدی با موردی دشوارتر مواجه خواهید شد. در حالی که اگر از جواب به سوالی باز بمانید سوال بعدی به نسبت آسان تر خواهد بود.

همچنین گفتنی است که نمره شما بر اساس عملکرد شما در مدت این 45 دقیقه معین می شود.

10 دقیقه انتهایی به video interview و writing sample تعلق دارد. به این بخش از امتحان امتیازی تعلق نمی گیرد بنابراین تاثیری بر روی نمره شما ندارد ولی پاسخ هایی شما در این مرحله به موسسه آموزشی موردنظرتان ارسال می شود.  در طول این ده دقیقه با سوالاتی open-ended مواجه می شوید. به این معنی که پاسخگویی به پرسش های پیش روی شما با جواب های ساده بله یا خیر امکان پذیر نیست و نیاز است که بتوانید چه حین صحبت کردن و چه نوشتن جواب خود را بسط دهید.

قوانین آزمون دولینگو

قوانینی بر شرایط آزمون دولینگو حکم فرماست که تخطی آن ها باعث بی اعتبار شدن نمره و اجبار شما به شرکت دوباره در آزمون می شود.

این قوانین شامل موارد زیر هستند:

  • استفاده از هندزفری و هدفون ممنوع است.
  • در طول مدت آزمون نباید با هیچ شخص دیگری تماس و صحبتی داشته باشید.
  • اجازه ندارید در طول مدت آزمون از صفحه مانیتور رو برگردانید.

نباید در طول مدت آزمون از موبایل یا سایر وسایل الکترونیکی استفاده کنید.

1/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *