کمک آموزشی زبان انگلیسی

سطح های زبان انگلیسی بر اساس استاندارد CEFR ✅📚: آشنایی و توضیحات

یکی از سیستم های مهم ارزیابی سطح آشنایی زبان آموزا با زبان انگلیسی CEFR standard یا همان Common European Framework of Reference for Languages است.

این سیستم به سه سطح اصلی تقسیم بندی شده که هر کدام شامل دو سطح فرعی هستند.

در جدول های زیر می توانید تمام سطح های زبان انگلیسی را که بر اساس این سیستم تعیین شده اند مشاهده کنید.

گفتنی است که آزمون جنرال PTE برای ارزیابی متقاضیان از این سیستم استاندارد استفاده می کند.

CEFR

به شما پیشنهاد می کنیم که سایر مقاله های آموزش گام به گام زبان انگلیسی را نیز که به شکل مداوم در سایت آپدیت می شوند مطالعه کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید نگاهی داشته باشید به لیست بهترین آموزشگاه های زبان تهران که اگر قصد شرکت در کلاس های زبان را دارید بتوانید آموزشگاهی متناسب پیدا کنید.

پیش از اینکه وارد مبحث اصلی شویم و توضیح دهیم که هر سطح این سیستم استاندارد به چه معناست، نگاهی داشته باشید به ویدیویی که توسط دانشگاه کمبریج تهیه شده است:

سطح های زبان انگلیسی: ابتدایی، متوسط، پیشرفته

این سیستم سطح های زبان انگلیسی سه سطح مختلف ابتدایی، متوسط و پیشرفته را در بر می گیرد که هر یک خود به قسمت های مختلفی دسته بندی می شوند.

A levels – English Basic User

شخصی که در سطح A1 قرار داشته باشد با یکسری از لغات و اصطلاحات روزانه فراگیر و عام  آشنایی دارد. قادر به معرفی خود و پرسیدن سوالات ابتدایی است. سوالات مانند:

How old are you?

Where are you from?

What’s your favorite color?

 این شخص ممکن است بتواند مکالمه کوتاه و ساده داشته با فرد دیگری داشته باشد ولی نمی تواند مکالمه های سریع را بفهمد و نیاز دارد که بقیه افراد شمرده حرف بزنند تا مباحث ابتدایی را متوجه شود.

English test A1 (Beginner)

سطح مقدماتی

شخصی که در سطح A2 قرار دارد با ساختارهای ابتدایی قواعد زبان انگلیسی جمله های صحیح ولی کوتاه و ساده بسازد.

به نسبت سطح A2 شخص دانش لغت بهتری دارد که امکان درک او از موضوعات متنوع تری را فراهم می آورد ولی عمل ارتبط برای او با افراد به سوال ها و جواب های مستقیم محدود می شود. یعنی نمی تواند جواب های طولانی به سوالات بدهد.

چنین شخصی می توانید به شکل کوتاه درباره خود حرف بزنید و به پیشینه خود اشاره کند.

English test A2 (Elementary English)

سطح ابتدایی

 B levels- English Independent User

در سطح متوسط شخص به راحتی می تواند درباره امور روزمره زندگی اش صحبت کند. همچنین او به شکل گسترده تری قادر به صحبت کردن از تجربه های زندگی خود است. گذشته از اینکه می تواند به شکل ساده ای درباره مفاهیم انتزاعی مانند امیدها و آرزوها و ترس های خود حرف بزند.

English test B1 (Intermediate English)

سطح متوسط

در سطح متوسط رو به بالا شخص بدون هیچ مشکلی قادر به مشارکت در مکالمه های پیچیده تر درباره مفهوم های مختلف است. شاید دانش لغات او برای انتقال تمام مفاهیم کافی نباشد ولی به طور کل می تواند تفکرات عمیق تر و پیچیده تر خود را در زبان انگلیسی ابراز کند. با این وجود استفاده او از زبان عاری از اشتباه نیست.

English test B2 (Upper-Intermediate)

متوسط رو به بالا

 C levels- Proficient English User

در سطح پیشرفته اشتباهات فرد به شدت محدود و کم تعداد هستند. او به راحتی قادر به برقراری ارتباط و درگیر شدن در مکالمه های مستقیم درباره تمام موضوعات است. همچنین متن های پیچیده زبان را به راحتی درک می کند و حتی می تواند مفهوم هایی که مستقیما به آن ها اشاره نشده را از میان مفهوم مختلف تشخیص دهد.

English test C1 (Advanced English)

سطح پیشرفته

از شخص مسلط به زبان انگلیسی تقریبا هیچ اشتباهی سر نمی زند. او می تواند مثل شخصی که زبان مادری او انگلیسی است به شکل طبیعی و کارآمد از زبان استفاده کند.

English test C2 (Proficiency)

مسلط به زبان

1/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *