کمک آموزشی زبان انگلیسی

منابع گرامر آیلتس: 📚 معرفی کتاب های کاربردی آزمون آیلتس

 

چالش تقویت گرامر برای رویارویی با آزمون آیلتس را نباید نادیده گرفت. سیستم دستور زبانی که در جنبه های زیادی هیچ شباهتی به زبان فارسی ندارد. قوانین زیادی که پر از استثناهای مختلف هستند. ممکن است حتی زمانی که به خوبی دستورالعمل های یک قانون دستور زبانی را می خوانید هنگام استفاده از آن برای مکالمه و نوشتن نتوانید به خوبی به شکل صحیح از آن استفاده کنید. به همین دلیل برای نهادینه کردن قوانین گرامری زبان انگلیسی زود شروع کردن و تمرین زیاد حرف اصلی را می زند. در این مقاله قصد داریم به معرفی تعدادی از منابع گرامر آیلتس بپردازیم که می توانند در این مسیر به متقاضیان آزمون آیلتس کمک کنند.

آزمون تعیین سطح گاما

این کتاب ها از جمله شناخته شده ترین منابع گرامر آیلتس هستند که موثر بودن آن ها ثابت شده است. شما باید براساس سطح خود یک منبع مناسب انتخاب کنید.

Cambridge IELTS Grammar for Bands 6.5

Cambridge IELTS Grammar for Bands 6.5

این کتاب تمام نکات دستور زبانی که برای آزمون آیلتس مورد نیاز است را یک جا جمع آوری کرده است. با ارائه دستورالعمل های مختلف و تمرین های متعدد زمینه یادگیری مناسب گرامر آیلتس را فراهم آورد. این کتاب می تواند هم توسط افرادی که قصد شرکت در آزمون جنرال و هم افرادی که قصد شرکت در آزمون آکادمیک دارند مورد استفاده قرار بگیرد. تمرین های زیادی در این کتاب بر روی هر چهار مهارت آیلتس تمرکز دارند که بهترین امتیاز این کتاب محسوب می شود.

English Grammar in Use

English Grammar in Use

این کتاب بیشتر مناسب سطح های متوسط زبان انگلیسی است. طراحی این کتاب به شیوه ای بوده که به راحتی برای خودخوانی گرامر مورد استفاده قرار بگیرد. شکل ظاهری کتاب به این صورت است که در یک صفحه دستورالعمل ها و در صفحه بعد تمرین ها قرار گرفته است. دستورالعمل ها با زبانی ساده عنوان شده اند که درک آن ها را آسان می کند. ضمن اینکه یونیت های کتاب به ترتیب درجه سختی پشت سر هم قرار گرفته اند: از ساده ترین تا پیچیده ترین قوانین گرامری.

Oxford Practice Grammar

Oxford Practice Grammar

این کتاب را می توان هم در سطح های متوسط و هم سطح های پیشرفته تهیه کرد. سطح پیشرفته این کتاب برای آیلتس هفت به بالا بسیار مناسب است. هر چند اگر سطح گرامر خوبی ندارید ولی با ساختارهای دستوری ساده آشنا هستید بهتر است که اول به سراغ سطح متوسط بروید.

Collins Grammar for IELTS

Collins Grammar for IELTS

این کتاب بیشتر مناسب افرادی است که قصد دارند در آزمون آکادمیک آیلتس شرکت کنند. ساختار کتاب تشکیل شده از بیست یونیت چهار صفحه ای است. تمرین های ارائه شده در این کتاب به سوالات آزمون آیلتس شباهت دارند.

مقاله های مرتبط:

معرفی منابع لغت آزمون آیلتس

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا