کمک آموزشی زبان انگلیسی

منابع لغت آزمون آیلتس: 📚 معرفی پنج سری کتاب مناسب آزمون

پیش از این در مقاله دیگری تحت عنوان “افزایش دامنه لغات زبان انگلیسی” درباره این صحبت کردیم که چه طور می توان به مرور زمان سطح لغات عمومی زبان انگلیسی را بالا برد. با این وجود، زمانی که فردی بخواهد برای آزمون آیلتس مطالعه کنید کمی اوضاع متفاوت است. این مطالعه باید به شکل متمرکزی صورت بگیرد که بتواند او را برای این آزمون آماده کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی منابع لغت آزمون آیلتس بپردازیم، کتاب هایی که می توانند بهترین کمک را برای فرد داشته باشند.

در این مقاله به معرفی شناخته شده ترین منابع لغت آزمون آیلتس پرداخته ایم ولی نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که وقتی بحث از کار کردن روی دانش لغات پیش می آید، تمرکز روی یک منبع برای هر بازه زمانی خاص بسیار مهم است. بنابراین به خصوص اگر زمان محدودی دارد بهتر است که فقط یک کتاب که نیازهای شما را تعیین می کند پیدا کنید و به همان بچسبید. اینکه چه کتابی بهترین گزینه برای هر فردی است وابسته به سطح و دانش زمینه ای او دارد. در نظر داشتن تعداد زیادی منابع و اینکه ندانید باید از کجا شروع کنید می تواند بسیار گیج کننده باشد و شما را از هدف اصلی تان دور نگه دارد. پس سعی کنید با چک کردن منابع مختلف چیزی را انتخاب کنید که به بهترین شکل به شما کمک می کند.

آزمون تعیین سطح گاما

در ادامه می توانید لیست این کتاب ها را مشاهده کنید:

Cambridge IELTS Vocabulary

Cambridge IELTS Vocabulary

این کتاب پیش از این تحت عنوان Cambridge Vocabulary for IELTS شناخته می شد. در ویرایش جدید نام آن به Cambridge IELTS Vocabulary است. دو سطح از این کتاب یعنی B2 و C2 موجود هستند که مناسب سطح های متوسط رو به بالا و پیشرفته می باشند. سطح B2 مناسب بند آیلتس 6  و C2 مناسب بند 6.5  است.

سعی این کتاب بر این بوده که از طریق ارائه متن های مختلف لغت های مختلف را در کانتکست (context) مناسبشان آموزش دهد. ضمن اینکه تمرین هایی درباره هر چهار مهارت آزمون آیلتس ارائه شده تا فرد را برای آزمون اصلی نیز آماده کند.

Barron’s Essential Words for IELTS

Barron’s Essential Words for IELTS

این کتاب 600 لغت پرکاربرد آیلتس را که مرتبط با موضوعاتی هستند که بارها در آزمون مورد پرسش قرار می گیرند معرفی می کند. همچنین کتاب به شیوه ای طراحی شده که ضمن آموزش لغت های جدید به افراد شیوه صحیح یادگیری و به یادآوردن لغات و همچنین حدس زدن معنای کلمات ناآشنا در موقعیت های مختلف را به افراد آموزش دهد.

Oxford Word Skills

Oxford Word Skills

این کتاب در سه سطح مختلف طراحی شده است:

  • Basic (سطح ابتدایی)
  • Intermediate (سطح متوسط)
  • Advance (سطح پیشرفته)

هر سطح از این کتاب به آموزش 2000 لغت می پردازد. این لغت ها به شیوه موضوعی و با استفاده از متن ها و صوت های برگرفته از دنیای واقعی آموزش داده می شوند. تمرین های مختلفی نیز برای مرور و به خاطر سپردن کلمه ها طراحی شده است.

Academic Vocabulary in Use

Academic Vocabulary in Use

این کتاب برای افراد دارای سطح متوسط رو به بالا در زبان انگلیسی طراحی شده است. هدف اصلی آن آموزش واژگانی است که افراد برای درک متن های آکادمیک باید با آن ها آشنا باشند و با توجه به اینکه یکی از اهداف آیلتس آکادمیک سنجش توانایی افراد برای مواجهه با چالش های دروس دانشگاهی است، این کتاب می تواند بسیار کمک کننده باشد.

English Vocabulary in Use

English Vocabulary in Use

سری کتاب های English Vocabulary in Use مناسب افرادی هستند که اول راه هستند و دانش لغات مناسبی هم ندارند. این کتاب در چهار سطح طراحی شده است:

  • Elementary (ابتدایی)
  • Pr-intermediate and intermediate (متوسط رو به پایین و متوسط)
  • Upper-intermediate (متوسط رو به بالا)
  • Advanced (پیشرفته)

بنابراین در صورت در اختیار داشتن زمان کافی فرد می توانید مرحله به مرحله از این سری کتاب عبور کند و به سطح قابل قبولی برسد. در این سری کتاب ها در یک صفحه لغات معرفی می شوند و در صفحه رو به رو تمرین های آن ها قرار می گیرد.

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا