کمک آموزشی زبان انگلیسی

غوطه وری زبانی برای یادگیری انگلیسی: 🤔 چرا و چگونه؟

در ادامه سری مقاله های آموزش رایگان زبان انگلیسی با مطلب جدیدی برای صحبت درباره تکنیک غوطه وری زبانی برای یادگیری انگلیسی در خدمت شما هستیم. لطفا با ما همراه باشید.

چرا غوطه وری زبانی مهم است؟

غرق شدن در دنیای کتاب های آموزشی برای یادگیری انگلیسی کافی نیست. آنچه که در کتاب ها با آن ها مواجه شوید همیشه نمایش دقیقی از انگلیسی به آن شکل که در دنیای واقعی و به صورت طبیعی استفاده می شود نیست.

آزمون تعیین سطح گاما

ممکن است گاهی به گوشتان بخورد که می گویند شکل حقیقی و طبیعی هر زبانی همانی است که نیتیوهای آن زبان به کار می برند – حتی اگر اشتباهات ساختاری در این استفاده وجود داشته باشد که طبق فرمول های کتاب ها اشتباه مطلق است. این موضوع قابل بحث است. با این در حال نظر داشته باشید که هر چه قدر نزدیک تر به نیتیوهای یک زبان صحبت کنید احتمال پذیرفتن شما توسط آن ها بیشتر است.

منظور از غوطه وری زبانی غرق کردن هر چه بیشتر خود در منابع و امکاناتی است که نماینده ای واقعی از یک زبان در دنیای واقعی هستند. ممکن است فردی بخواد به طور کل از کتاب های آموزشی فاصله بگیرد و این روش را دنبال کند یا اینکه دو روش را با هم درآمیزد. انتخاب این مورد بر عهده شماست. شاید تا پایان این مقاله به جوابی در این باره رسیده باشید.

غوطه وری زبانی زمانی اتفاق می افتد که فرد جنبه های مختلف زندگی خود را به یادگیری زبان منحصر می کند و نه اینکه فقط ساعت های خاصی برای یادگیری آن داشته باشد.

immersion in english

چگونه غوطه وری زبانی انجام دهیم؟

در ادامه به معرفی شیوه هایی که می توانید برای غوطه وری زبانی به کار ببرید می پردازیم.

ارتباط مستقیم با انگلیسی زبان ها

گزینه ایده آل سفر کردن به کشورهای انگلیسی زبان برای قرار دادن خود در محیط فرهنگی، اجتماعی و زبانی است که به رشد سریع شما به عنوان یک زبان آموز کمک می کند. با این حال، این گزینه چندان گزینه قافل دسترسی نیست! آن هم برای فردی که به شکل خودخوان به یادگیری زبان می پردازد یا بودجه محدودی دارد.

شرکت در کلاس های مکالمه ای که منحصرا در آن ها به انگلیسی صحبت می شود یا پیدا کردن پارتنر زبان در وبسایت های آموزشی گزینه های قابل دسترس تری هستند.

بلاگرها و یوتیوبرها را دنبال کنید

فرهنگ و زبان را با هم در آمیخته کنید. بدین صورت حین یادگیری انگلیسی می توانید درباره فرهنگ یک کشور نیز یاد بگیرید. سعی کنید علاقه مندی های خود را در زبان مقصد دنبال کنید. اگر به آشپزی علاقه دارید در یوتیوب دستور پخت غذاهای فرهنگ مورد نظر خود را به انگلیسی تماشا کنید و طبق آن پیش بروید. به کتاب خواندن علاقه مند هستید؟ بلاگرهای کتاب از کشور مورد نظر را دنبال کنید و پیشنهادات آن را مطالعه نمایید. در کل بلاگرها و یوتیوبرها گزینه مناسبی برای آشنایی با یک فرهنگ و زبان هستند چون آن ها آدم های واقعی هستند که به صحبت درباره جنبه ای از زندگی خود می پردازند. غوطه وری زبانی برای یادگیری انگلیسی

روزهای غوطه وری داشته باشید

در طول هفته روز یا روزهایی را داشته باشید که سعی می کنید فقط به زبان انگلیسی فعالیت داشته باشید:

  • فیلم انگلیسی ببینید.
  • به انگلیسی فکر کنید.
  • تا حد امکان به انگلیسی صحبت کنید ولی اگر امکان پذیر نیست حداقل به خود زمان بدهید که صحبت های خود و دیگران را به انگلیسی ترجمه کنید تا ببینید در یک کشور انگلیسی زبان این مکالمه به چه شکلی انجام می شد.

تکنیک شادویینگ را امتحان کنید

برای اینکه متوجه شوید چه طور باید این تکنیک را اجرا کنید می توانید مقاله تکنیک شادویینگ را مطالعه کنید. اگر بخواهیم خلاصه این تکنیک را توضیح بدهیم، شیوه ای برای تمرین مکالمه از طریق تکرار کردن مکالمه های فیلم ها یا سخنرانی ها و ویدئوها برای روان شدن در صحبت کردن به انگلیسی است

لینک های مفید

چنانچه به دنبال موسسه آموزشی مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید به شما پیشنهاد پیشنهاد کنیم که لیست بهترین کلاس های زبان تهران را بررسی نمایید.

 

 

 

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا