کمک آموزشی زبان انگلیسی

اعتراض به نمره آیلتس: 📚 🎓 چگونگی درخواست بازبینی نمره آیلتس

بعد از شرکت در آزمون آیلتس نمره شما بعد از 13 (آزمون کاغذی) یا 5 الی 7 (آزمون کامپیوتری) در اختیار شما قرار می گیرد. اگر از نتیجه کسب کرده در آزمون راضی نیستید دو احتمال پیش روی شما قرار دارد که شما باید با توجه به نظر شخصی تان درباره آن تصمیم بگیرید.

اگر احساس می کنید که نمره نه چندان خوب کسب شده نتیجه کار خودتان بوده و نیاز است که بیشتر تلاش کنید، می توانید یک بار دیگر به سراغ این آزمون بروید. هیچ محدودیتی در تعداد دفعاتی که هر شخص می تواند در آزمون آیلتس شرکت کند وجود ندارد. پس تنها کاری که باید بکنید این است که با ثبت نام مجدد شانس دوباره ای به خود بدهید. چون بار دوم آگاهی بیشتری نسبت به اشتباهات و نقاط ضعف خود دارید به احتمال زیاد با کمی تلاش نمره بالاتری کسب خواهید کرد.

آزمون تعیین سطح گاما

ولی اگر اوضاع برعکس باشد و شما بر این باور هستند که نمره شما به شکل نامنصفانه ای کمتر از آن چه که واقعا استحقاق را داشته اید، حساب شده است، آن زمان داستان سوی دیگری به خود می گیرد. در چنین حالتی یک گزینه پیش روی شما وجود دارد: اعتراض به نمره و درخواست بازبینی مجدد.

remarking ielts score

با این وجود اعتراض به نمره آیلتس پروسه مخصوص به خودش را دارد که باید تابع آن عمل کنید. در ادامه این مقاله درباره چگونگی اعتراض به نمره آیلتس صحبت می کنیم.

پروسه اعتراض به نمره آیلتس

بعد از دریافت نمره آیلتس تا شش هفته زمان دارید که برای بازبینی (re-marking) درخواست بدهید. برای انجام این کار باید به مرکز محل برگزاری آزمون بروید و فرمی را تحت عنوان Enquiry on Results پر کنید.

گفتنی است که باید مبلغی به اندازه نصف هزینه آزمون اصلی را نیز هنگام درخواست بازبینی پرداخت کنید. چنانچه حق با شما باشد و واقعا در محاسبه نمره شما اشتباهی صورت گرفته و نمره حقیقی شما بالاتر از نمره کسب شده باشد، این مبلغ بعد از بازبینی به شما بازگردانده می شود. ولی اگر حق با شما نباشد و تفاوتی میان نمره اولیه و نمره بازبینی شده وجود نداشته باشد، دیگر این هزینه را دریافت نخواهید کرد.

به طور معمول بعد از یک بازه زمانی که حداکثر 28 روز به طول می انجامد، نتیجه جدید خود را دریافت خواهید کرد.

ielts remarking

بازبینی به چه شکل انجام می شود

هنگام بازبینی مجدد آزمون، فایل های ضبط شده از شما برای بخش های شنیداری و مکالمه و همچنین خواندن و نوشتن بار دیگری توسط فردی، به غیر از افراد مرکزی که در آنجا در آزمون شرکت کرده اید، از اول بررسی می شود. این فرد هیچ اطلاعی از نمره اولیه کسب شده ندارد و سعی می کند به شکل غیرقابل جانب دارانه ای آزمون را از اول بررسی نماید.

اگر واقعا اشتباهی در محاسبه نمره شما پیش آمده باشد، به طور معمول بخش های مکالمه و نوشتاری شانس بیشتری برای بالا رفتن نمره دارند.

هنگام بازبینی نمره شما یا اصلا عوض نمی شود یا بالاتر می رود. یعنی به این شکل نیست که بعد از بررسی تصمیم بگیرند که نمره شما باید حتی کمتر از نمره کسب شده اولیه باشد. فقط همان طور که در بالا نیز مطرح کردیم اگر نمره تان بالاتر نرود، هزینه بازبینی به شما بازگردانده نخواهد شد.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله های زیر را نیز مطالعه کنید:

مدت اعتبار نمره آزمون آیلتس

تفاوت آزمون آیلتس و تافل

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا