کمک آموزشی زبان انگلیسی

معرفی رمانهای انگلیسی ساده: ✅ زبان ساده برای زبان آموزان سطح های متوسط

 

پیش از این در مقاله “چگونه کتاب انگلیسی بخوانیم و از کجا شروع کنیم؟” راهنمای جامعی درباره بایدها و نبایدها مطالعه به زبان انگلیسی برای علاقه مندان ارائه کردیم. در ادامه این مبحث، در مقاله پیش رو به معرفی رمانهای انگلیسی ساده ای می پردازیم که دارای نثر واضح و سرراستی دارند و انتخاب خوبی برای زبان آموزانی محسوب می شوند که در سطح متوسط یا کمی کمتر از متوسط زبان انگلیسی قرار دارند.

آزمون تعیین سطح گاما

پیرمرد و دریا  (The Old Man and the Sea)

the old man and the sea

پیرمرد و دریا کتابی است که جایزه نوبل ادبیات را برای نویسنده اش ارنست همینگوی به همراه آورد. رمانی کوتاه که داستان پیرمردی به نام سانتیاگو را دنبال می کند که در سفری محکوم به شکست در میان دریا به دنبال صید ماهی است. داستان پیرمردی که یکه و تنها باید نه فقط در برابر دریا بلکه رنج ها و گذشته خود نیز قد علم کند، یکی از تحسین شده ترین کتاب های قرن بیستم است.

نثر ساده و همچنین کوتاه بودن این کتاب آن را به خصوص مناسب افرادی می سازد جایگاه ادبی کتاب ها برایشان مهم است و دوست دارند چیزی بخوانند که بتوانند درباره ارزش های ادبی آن صحبت کنند.

به طور کلی کتاب های ارنست همینگوی نویسنده مشهور آمریکایی انتخاب مناسبی برای زبان آموزان سطح متوسط هستند. به این دلیل که ارنست همینگوی سال های طولانی به عنوان گزارشگر روزنامه های مختلف فعالیت می کرد، در کتاب های خود نیز از نثری صریح و ساده استفاده می کند که بی شباهت به زبان استفاده شده در رسانه ها نیست. به همین دلیل فهم آثار او راحت است. بنابراین اگر پیرمرد و دریا را دوست داشتید می توانید به سراغ دیگر آثار او مانند مجموعه داستان های کوتاه یا کتاب هایی مانند زنگ ها برای که به صدا در می آید و خورشید همچنان می دمد نیز بروید.

مزایای گوشه گیر بودن (The Perks of Being a Wallflower)

the perks of being a wallflower
رمان های انگلیسی ساده

شخصیت اول کتاب مزایای گوشه گیر بودن اثر استفان چابسکی، نوجوانی چهارده ساله به نام چارلی است که به دلیل رخدادهای غم انگیزی که در گذشته برای او رخ داده با افسردگی و اضطراب دست و پنجه نرم می کند. داستان کتاب در غالب نامه هایی عنوان می شود که چارلی برای شخصی گم نام و مجهول می فرستد و درباره رخدادهای زندگی خود در مدرسه و خانه و همچنین عواطف خود صحبت می کند. نویسنده به خوبی توانسته با نثری ساده دید یک نوجوان دبیرستانی به دنیا را به تصویر بکشد. همین موضوع آن را به انتخاب مناسبی برای زبان آموزان سطح های پایین تبدیل می کند.

بابا لنگ دراز (Daddy long Legs)

daddy long legs
معرفی رمانهای انگلیسی ساده

نویسنده کتاب بابا لنگ دراز یعنی جین وبستر از طرفداران سرسخت نثرهای ساده ای بود که برای همه به راحتی قابل فهم باشند. به همین دلیل کتاب های کوتاه، دوست داشتنی و شیرین او که در اکثر مواقع درباره زندگی دختران جوان در محیط های دانشگاهی هستند، چالش بزرگی برای زبان آموزان محسوب نمی شوند. مهم ترین اثر او که انیمه ای نیز از روی آن ساخته شده بابا لنگ دراز است که داستان دختری را دنبال می کند که بعد از گرفتن بورسیه ای از شخصی ناشناس راهی دانشگاه می شود تا رویای نویسنده شدن خود را دنبال کند. یکی دیگر از بهترین کتاب های جین وبستر وقتی پتی به دانشگاه می رفت است. این کتاب دختری به نام پتی را در سال آخر دانشگاه دنبال می کند و دغدغه های درسی و داستان های او با دوستان هم دانشگاهی اش را به تصویر می کشد.

فقط یک روز (Just One Day)

just one day
معرفی رمانهای انگلیسی ساده

رمان فقط یک روز و دنباله آن فقط یک سال اثر گیل فورمن داستان عاشقانه دو نوجوان است که یک روز را با یک دیگر به گشت و گذار در شهر پاریس می گذرانند و سپس به دلایلی همدیگر را گم می کنند. کتاب داستان آلیسون و ویلم را تا یکسال پس از آن روز خاص دنبال می کند در حالی که مدام در جست و جوی آن هستند که یک دیگر را پیدا کنند و در این میان با مشکلات زندگی خود دست و پنجه نرم می کنند. کتاب زبانی ساده و شاعرانه دارد.

مردم عادی (Normal People)

normal people
معرفی رمانهای انگلیسی ساده

سالی رونی نویسنده ایرلندی به دلیل به تصویر کشیدن رنج های و عشق های دوران جوانی طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است. برخلاف اینکه کتاب های او به موضوعات اجتماعی مهمی می پردازند ولی نثر ساده و قابل درکی دارند. اولین کتاب او به نام مردم عادی داستان دو جوان است که از دوران دبیرستان تا اتمام دانشگاه مدام در مقطع های مختلف به یک دیگر برخورد می کنند. در حالی که آن ها نسبت به یک دیگر بی احساس نیستند هر بار مشکلاتی آن ها را از هم دور می کند.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا