کمک آموزشی زبان انگلیسی

نقش فرهنگ و سنت ها در یادگیری زبان های خارجی ✅

فرهنگ و زبان به شکل غیرقابل گشایشی، مثل دو نخ در هم تنیده شده، با هم آمیخته اند. هر دو برآمده از یک دیگر هستند و از هم تاثیر می پذیرند. هنگام یادگیری یک زبان جدید نادیده گرفتن فرهنگ پیشینه آن امکان پذیر نیست. اصطلاحات و اشاره های گفتاری زیادی وجود دارند که درست از دل فرهنگ مورد نظر برآمده اند. در این مقاله قصد داریم درباره این موضوع صحبت کنم که تلاش برای درک فرهنگ زبان مبدا چه فوایدی برای فرد دارد. لطفا با ما همراه باشید.

درک عمیق تر از فرهنگ به استفاده بهتر از زبان منجر می شود

زمانی که درک بهتری از فرهنگ و نرم های اجتماعی جامعه ای داشته باشید که زبان مورد نظر از دل آن بیرون آمده است، قاعدتا استفاده از آن زبان برای شما راحت تر می شود. با درک نکته های ریز فرهنگی راحت تر می توانید تشخیص بدهید که در موقعیت های فرهنگی و اجتماعی مختلف به چه شیوه ای از زبان استفاده نمایید تا زمینه سوء تفاهم یا بی احترامی فراهم به وجود نیاید.

درک فرهنگی پذیرش در جامعه میزبان را آسان تر می کند

دانستن پیشینه فرهنگی یک زبان جدید به شما کمک می کند که در جامعه سخن گوی آن راحت تر پذیرفته شوید. در حقیقت وقتی در کنار یادگیری زبان فرهنگ را هم بفهمید همزیستی بهتری با اهالی آن جامعه خواهید داشت و راحت تر جا می افتید. بنابراین چنانچه به عنوان یک مهاجر در جامعه ای حضور داشته باشید پیشرفت و ترقی اجتماعی برای شما به شکل طبیعی تری اتفاق می افتد. ولی وقتی کلا فرهنگ را نادیده بگیرید ممکن است که مدام به مشکل بربخورید.

correlation of culture and language

درک عمیق زبان به فهم فرهنگ وابسته است

اگر به خود زبان مورد نظر علاقه غیرقابل وصفی داشته باشید و برایتان مهم باشد که ریز و درشت نکته های معنایی آن را درک کنید، دستیابی به این هدف بدون تلاش برای فهم فرهنگ آن زبان امکان پذیر نیست. بنابراین برای گرفتن تجربه ای عمیق تر از زبان مورد نظر باید سعی کنید نحوه تعامل اجتماعی و فرهنگی مردمش را نیز بفهمید.

درک فرهنگی راهی برای شناخت دنیا

اگر فردی باشید که به دانستن درباره فرهنگ های دیگر علاقه دارید، این قضیه می تواند به شدت برای شما جالب و سرگرم کننده هم باشد. چه چیزی بهتر از آنکه یک زبان جدید در را برای درک عمیق تر فرهنگ یک یا چند جامعه را برای شما باز کند؟ می توانید دید خود را نسبت به دنیا وسیع تر و بیشتر مردمان مختلفش را که اصول مربوط به خود را دارند درک کنید.

مقاله هایی که ممکن است نظر شما را جلب کنند

تاثیر شبکه های اجتماعی بر یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم ها و سریال ها

بهترین آموزشگاه های زبان تهران

موسسه گاما آموزشگاه برگزیده سال موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *