کمک آموزشی زبان انگلیسی

راه های مختلف تقویت گرامر انگلیسی + 📚 ✅ معرفی کتاب گرامر

گرامر زبان انگلیسی به نسبت ساده و قابل فهم است. گذشته از آن حجم قواعد دستوری این زبان چندان زیاد نیست که یادگیری آن زبان آموزان را به وحشت بیاندازد. بنابراین مهم ترین نکته برای تقویت گرامر زبان انگلیسی استمرار و اراده در طول یک بازه زمانی یک الی دو ساله است تا بتوان به سطح خوبی در استفاده از قواعد دستور زبانی انگلیسی رسید. در این مقاله مجموعه ای از راهکارهایی که می توانند برای تقویت گرامر انگلیسی برای زبان آموزان راهگشاه باشند، تهیه کرده ایم.

یک کتاب گرامر انگلیسی مناسب تهیه کنید

باید کتاب گرامری که مناسب نیازهای شما باشید تهیه کنید. کتابی می تواند نیازهای شما را رفع کند که متناسب با سطح زبان انگلیسی شما باشد. می توانید با گشت و گذار در اینترنت لیست های متنوعی از کتاب های گرامر انگلیسی را ببینید و موردی را انتخاب کنید که در راستای هدف شماست.

آزمون تعیین سطح گاما

با این وجود، کتاب هایی هستند که برای هر سطحی مناسب هستند. کتاب Understanding and Using English Grammar نوشته Betty S. Azar یکی از این کتاب هاست. یعنی زبان آموزان سطح های متوسط رو به پایین تا زبان سطوح بالای انگلیسی می توانند از آن استفاده کند.

Understanding and Using English Grammar
تقویت گرامر انگلیسی

این کتاب تعریف کامل و دقیقی از تمام زمان های فعلی زبان انگلیسی ارائه می دهد و به شکل جامعی به دیگر جنبه های قواعد انگلیسی از جمله حرف های اضافه، فعل های مدال، فعل های شرطی، ضمایر، شکل مجهول فعل های انگلیسی، جمله واره های اسمی، قیدی و موصولی و کلمات ربط می پردازد. بنابراین می تواند ایده کلی و خوبی از تمام قواعد گرامری مهم زبان در اختیار زبان آموزان سطح متوسط بگذارد.

با این حال، چون به شکل خیلی جزئی نگری به تمام قواعد گرامری انگلیسی نمی پردازد، برای زبان آموزان سطوح بالا می تواند به عنوان یک کتاب رفرنس عمل کند و به شکل هدایت شده ای به آن ها کمک کند که به دنبال یادگیری چه مطالبی باشند.

گفتنی است که سطح ابتدایی کتاب بتی آذر نیز برای دانش آموزان سطح های پایین تر نیز وجود دارد.

از دیگر کتاب های مناسب که دارای سطح بندی برای برای لول های مختلف زبان آموزان هستند کتاب English Grammar in Use است که دارای سه سری برای سطوح ابتدایی، متوسط و پیشرفته است.

English Grammar in use
تقویت گرامر انگلیسی

از منابع آموزشی آنلاین گرامر زبان انگلیسی غفلت نکنید

سایت ها و کانال های یوتیوبی بی شماری در اینترنت وجود دارند که به آموزش نکات گرامری انگلیسی می پردازند. از این منابع رایگان غفلت نکنید. گاهی اوقات نکات گرامری در این آموزش های اینترنتی مطرح می شود که نمی توانید در کتاب های رسمی ببینید.

گذشته از این اپ های متعددی وجود دارند که امکان تمرین روزانه قواعد گرامری را برای سطح های مختلف فراهم می آورند.

برای خودتان جزوه یا کتابچه نکات تهیه کنید

یا در غالب یک فایل کامپیوتری یا در یک دفترچه یادداشت شروع کنید به تهیه یک جزوه و یادداشت کردن اطلاعاتی که از منابع مختلف یاد می گیرید. مزیت داشتن جزوه ای که از منابع مختلف تهیه شده باشد این است که بعدا از رجوع دوباره به کتاب ها و سایت های مختلف معاف می شوید و می توانید در یادداشت های خود به راحتی به دنبال هر نکته ای که می خواهید بگردید. گذشته از این مرور نکات مختلف گرامری برای شما راحت تر خواهد شد. و مهم ترین مزیت این که با انجام این کار مجموعه ای برای خود تهیه خواهید کرد که تا سال های سال می تواند به منبع ارزشمندی برای شما بدل شود.

تا جایی که می توانید مطالعه کنید

به طور کلی غرق شدن در منابع سرگرمی مختلف به زبان انگلیسی کمک زیادی به جا افتادن گرامر زبان انگلیسی در ذهن می کند. با این وجود می توان گفت منابع نوشتاری مانند مقاله ها و کتاب ها برای تثبیت کردن گرامر مهم تر از منابع شنیداری هستند. چون می توانید با چشم ساختارها را ببییند و آن ها را برای خود آنالیز کنید.

می توانید مقاله نحوه کتاب خواندن به زبان انگلیسی را برای درک بهتر از نحوه مطالعه در این زبان بخوانید.

از نوشتن به انگلیسی دست نکشید

وقتی که سعی کنید خودتان دست به کار شوید تا از این قواعد استفاده کنید و یک پیام قابل فهم تولید کنید متوجه خواهید شد که نقاط ضعف شما در کجا قرار دارد، برای استفاده از کدام موارد دچار شک و تردید می شوید، و روی چه چیزهایی باید بیشتر کار کنید.

شاید بهترین راه تهیه یک دفتر خاطرات انگلیسی باشد ولی اگر انجام این کار را دوست ندارید می توانید با هماهنگی با بعضی از دوستانتان که مثل شما مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستند شروع به مسج دادن به زبان انگلیسی کنید. چون مسج دادن یک فعالیت مداوم و روزانه است در طول روز می توانید ذهن خود را به استفاده از نکات گرامری عادت بدهید و تمرین کنید.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا