کمک آموزشی زبان انگلیسی

معرفی منابع آزمون تافل اینترنتی (TOEFL iBT): 📚 آزمون استاندارد سنجش زبان انگلیسی

آزمون تافل آزمونی استاندارد طراحی شده برای سنجش سطح زبان انگلیسی افرادی است که انگلیسی زبان اول آن ها نیست. این آزمون دارای دو نوع است: آزمون کاغذی و آزمون اینترنتی که از میان این دو ازمون اینترنتی کاربرد بیشتری دارد. می توانید در مقاله های تحت عنوان “آزمون TOEFL ibt” درباره ویژگی های این آزمون مطالعه کنید. همچنین اگر کنجکاو هستید که بدانید تفاوت میان دو آزمون و آیلتس چیست می توانید مقاله ای را که پیش از این تحت این عنوان به نگارش درآورده ایم مطالعه کنید. در مقاله پیش رو سعی کرده ایم به معرفی منابع آزمون تافل بپردازیم. با ما همراه باشید.

فقط حواستان باشد که همیشه هنگام تهیه کتاب برای هر نوع آزمونی باید جدیدترین نسخه هر کتاب را تهیه کنید. منابع آزمون تافل نیز از این قضیه مستثنی نیستند.

آزمون تعیین سطح گاما

این منابع آزمون تافل شامل موارد زیر هستند:

The Official Guide to the TOEFL iBT

این کتاب توسط خود شرکت طراحی کننده آزمون تافل یعنی ETS طراحی شده است و می تواند دید کلی از نحوه سنجش هر چهار مهارت خواندن، شنیدن و صحبت کردن و نوشتن در آزمون در اختیار شما قرار دارد. کتاب پر از نمونه سوالات متنوع و همچنین متن های نمونه بخش نوشتاری است. این کتاب همچنین استراتژی های مختلفی را برای نحوه پاسخ صحیح به سوالات مختلف در اختیار افراد قرار می دهد.

The Official Guide to the TOEFL iBT
منابع آزمون تافل

Cambridge Preparation for the TOEFL iBT

این کتاب برای هر چهار مهارت بخشی در نظر گرفته که شامل تمرین ها فراوان و معرفی استراتژی های مختلف برای برای پاسخگویی به سوالات مختلف است. هفت آزمون ماک (آزمون آزمایشی) نیز در کتاب قرار گرفته است.

Cambridge Preparation for the TOEFL iBT

Barron’s TOEFL iBT

این کتاب شامل آزمون های آزمایشی مختلفی برای تافل است که شامل آزمون های کامل مانند آزمون اصلی و آزمون ها کوتاه تر می شود. نکته قابل توجه درباره این کتاب آن است که قسمتی را به معرفی اشتباهات رایجی که متقاضیان آزمون تافل مرتکب می شوند اختصاص داده است.

Barron’s TOEFL iBT
منابع آزمون تافل

Kaplan’s TOEFL iBT Prep Plus

این کتاب شامل چهار آزمون آزمایشی است که دقیقا شبیه سازی شده آزمون اصلی است. علاوه بر این کتاب شامل 450 سوال دیگر می باشد که دارای توضیحات کامل شامل توضیح استراتژی پاسخ به سوالات متنوع هستند.

Kaplan's TOEFL iBT Prep Plus

Collins English for Exams, TOEFL Listening & Speaking Skills

کتابی مناسب مهارت های شنیداری و مکالمه که دارای مثال های خوبی از آزمون اصلی تافل است. توجه اصلی کتاب بر روی معرفی استراتژی هایی است که می توانند برای این دو مهارت به متقاضیان کمک کنند.

Collins English for Exams, TOEFL Listening & Speaking Skills
منابع آزمون تافل

Collins English for Exams, TOEFL Reading & Writing Skills

نمونه کامل کننده کتاب قبلی که بر روی مهارت های خواندن و نوشتن تمرکز دارد. هدف این کتاب معرفی بهترین شیوه های نشان دادن عملکرد مناسب در این دو بخش است.

Collins English for Exams, TOEFL Reading & Writing Skills

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا