کمک آموزشی زبان انگلیسی

آزمون TPO TOEFL چیست: آزمون آزمایشی تافل ✅ 📚

موسسه ETS که مسئول برگزاری آزمون تافل و تعدادی دیگر از آزمون های رسمی انگلیسی زبان است، در اقدامی برای فراهم کردن تجربه شرایطی نزدیک به آزمون واقعی تافل برای متقاضیان آزمونی اینترنتی را طراحی کرده که از هر نظر مشابه آزمون اصلی تافل است. این آزمون به عنوان TPO TOEFL شناخته می شود. در این مقاله قصد داریم که به معرفی ویژگی های این آزمون آزمایشی بپردازیم.

ویژگی های ساختاری آزمون TPO TOEFL

آزمون آزمایشی TPO TOEFL از هر نظری مشابه آزمون اصلی تافل است. هر چند که به دلیل اینترنتی بودن آن می توان گفت که بیشتر مشابه TOEFL ibt است. سوالاتی که در این آزمون ها مورد استفاده قرار می گیرند سوالات حقیقی تافل هستند که پیش از این در آزمون های واقعی مورد استفاده قرار گرفته اند. نوع سوالات، محتوا و درجه سختی سوالات دقیقا مشابه آزمون واقعی هستند.

حتی شرایط برگزاری آزمون و زمان تخصیص داده شده به هر مهارت دقیقا به شکلی است که بازتابی از آزمون واقعی باشد تا متفاضیان بتوانند کاملا در شرایط حقیقی آزمون قرار بگیرند. برای هر چهار مهارت مطابق آزمون حقیقی محدودیت های زمانی مشخص شده و شما می توانید بالای صفحه زمان باقی مانده برای هر مهارت را مشاهده کنید. هر چند حتی بعد از تمام شدن وقت همچنان می توانید به جواب دادن به سوالات ادامه دهید. افرادی که می خواهند دقیقا محیط آزمون را برای خود شبیه سازی کنند ترجیح می دهند که بعد از اتمام وقت دست از جواب دادن به سوالات بکشند.

آزمون TPO TOEFL به خصوص برای آشنا شدن با سیستم جوابگویی به سوالات و فهمیدن نقاط ضعف برای هر مهارت به شدت کمک کننده است.

نمره دهی آزمون TPO TOEF

جواب نهایی این آزمون آزمایشی یک روز بعد از شرکت در برگزاری آزمون در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. در صورت تمایل افراد می توانند تا سی روز بعد از شرکت در آزمون این نتایج را پرینت کنند.

نمره دهی به هر چهار بخش به شکل کامپیوتری انجام می شود و افراد حقیقی دخالتی در آن ندارند. همین گاهی شبهه هایی را درباره صحیح بودن نمره کسب شده برای بخش های مکالمه و نوشتن که در آزمون واقعی توسط انسان ها مورد بررسی قرار می گیرند، به وجود می آورد.

هزینه شرکت در آزمون

برای شرکت در این آزمون باید هزینه ای معادل 45.95 دلار پرداخت کنید. هر چند این امکان نیز وجود دارد که فقط سوالات مربوط به مهارت خاصی را خریداری و از شرکت در آزمون کلی خودداری کنید که در این صورت هزینه پرداختی به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.

همچنین فقط یک بار می توان در هر آزمون شرکت کرد. یعنی برای شرکت دوباره باید مجددا هزینه ای پرداخت کرده و برای آزمونی دیگر نام نویسی کنید.

مقاله های مرتبط:

آزمون اینترنتی تافل

تفاوت تافل و آیلتس

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *