کمک آموزشی زبان انگلیسی

آزمون versant چیست؟ + ✅ معرفی انواع آزمون ها

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی versant به دلیل سرعت و در دسترس بودن مشهور شده است. از این نظر که آزمونی اینترنتی است به آزمون دولینگو شباهت دارد ولی به غیر از این کمتر وجه اشتراکی می توان میان این دو پیدا کرد. در این مقاله به معرفی این آزمون می پردازیم.

اطلاعات اولیه درباره آزمون

به شرط دسترسی به اینترنت، در هر زمان و هر جای دنیا می توان به سرعت در این آزمون شرکت کرد. دقیقا بعد از اتمام آزمون نیز نتایج به سرعت قابل دسترسی هستند. چرا که نمره فرد متقاضی به شکل کامپیوتری محاسبه می شود و نه توسط انسان ها. همین موضوع versant را به سیستم استاندارد ایده آلی برای شرکت هایی بدل کرده که دوست دارند خیلی سریع درباره سطح زبان کارکنان خود اطلاعاتی کسب کنند.

آزمون تعیین سطح گاما

افراد بنابر نیاز یا سلیقه شخصی می توانند در امتحان جامع versant که هر چهار مهارت را می سنجد شرکت کنند یا اینکه فقط سطح خود را در یکی از مهارت های خواندن، نوشتن، مکالمه و شنیدن بسنجند.

علاوه بر نتایج فرد متقاضی می تواند یک ارزیابی کامل درباره وضعیت زبان انگلیسی خود نیز مشاهده کند. این ارزیابی شامل مشخص کردن سطح CEFR فرد و همچنین پیشنهاداتی برای تقویت نقاط ضعف است.

versant

انواع آزمون های versant

چهار نوع مختلف از این آزمون قابل دسترسی است:

The Versant English Placement Test  : جامع ترین آزمون موجود که هر چهار مهارت را مورد سنجش قرار می دهد و پنجاه دقیقه به طور می انجامد. متقاضی در این نوع آزمون به 9 نوع پرسش مواجه می شود که علاوه بر سنجش مهارت ها توانایی او برای تحلیل موقعیت های پیچیده زمانی و درک گرامری را نیز بررسی می کنند.

The Versant 4 Skills Essential : این آزمون نیز توانایی فرد در چهار مهارت را می سنجد ولی کمی خلاصه تر از شکل قبلی است و فقط نیم ساعت طول می کشد.

The Versant English Test : این آزمون برای سنجش مهارت گفتاری افراد است و فقط 17 دقیقه طول می کشد. تلفظ، روان بودن سخن، توانایی ساخت جمله های منسجم و پیچیده و سطح واژگان از جمله مواردی هستند که در این آزمون مورد توجه قرار می گیرند.

The Versant Writing Test : آزمون نوشتاری 35 دقیقه به طول می انجامد. از جمله مواردی که در این آزمون بررسی قرار می گیرند شامل گرامر، سطح واژگان، توانایی خواندن متون و انسجام در هنگام نوشتن است.

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا