کمک آموزشی زبان انگلیسی

تقلب در آزمون آیلتس: عواقب تقلب در آزمون IELTS چیست؟ 😰 😬

قاعدتا افراد زیادی نیستند که در یک برزخ ناامیدی به جای اینکه از راه درست پیش بروند ترجیح می دهند که دست به کارهای غیرقانونی و غیراخلاقی بزنند تا به آنچه که می خواهند برسند. بر هیچ کسی پوشیده نیست که نمره آیلتس گاها می تواند مسیر سرنوشت افراد را عوض کند: یک نمره خوب ممکن است باعث پذیرش یا دریافت بورسیه از دانشگاه های خارجی شود یا اینکه مسیر مهاجرت را برای افراد هموار کند.

شاید بعضی از افراد بعد از فهمیدن اینکه با استفاده از شیوه های صحیح نمی توانند نمره قابل قبولی کسب کنند به فکر راه های دیگری باشند که چندان شایسته نباشد. تقلب در آزمون آیلتس عواقب ناگواری در بردارد که ممکن است به اندازه نمره خوب آیلتس سرنوشت فرد را عوض کند. بنابراین اگر کسی از اطرافیانتان هرگز به فکر تقلب افتاده بهتر است که به او هشدار بدهید که همین الان از فکر و خیال چنین کارهایی بیرون بیاید.

تقلب در آزمون آیلتس شکل هایم مختلفی به خود می گیرد: نوشتن از روی دست یک متقاضی دیگر، امتحان دادن به جای شخصی دیگر یا فرستادن شخصی دیگر به جای خود به آزمون.

موارد امنیتی سخت گیرانه ای در هنگام برگزاری آزمون سعی دارند که از وقوع چنین پیشامدهایی خودداری کنند. از جمله اینکه روز برگزاری آزمون ضمن کنترل سخت گیرانه مدارک شناسی، از فردی که در محل حضور پیدا کرده عکسی گرفته می شود که همین عکس بعدا روی برگه نتایج او قرار می گیرد تا کسی نتواند دست به هیچ سوء استفاده ای بزند.

ولی اگر کسی تقلب کند و گیر بیفتد چه عواقبی در انتظار اوست؟

cheating on ielts
تقلب در آزمون آیلتس

اگر فردی هنگام آزمون گیر بیفتد فورا از ادامه امتحان منع شده و نمره ای به او تعلق نخواهد گرفت. همچنین چنانچه بعد از آزمون کاشف به عمل بیاید که فرد تقلب کرده است فورا نتیجه آزمون او بی اعتبار و کنسل خواهد شد.

با این وجود این کمترین پیامد بدی است که تقلب در آزمون آیلتس به همراه دارد. نه تنها فرد از شرکت مجدد در آزمون منع خواهد شد بلکه گزارش تقلب او به سازمان های مهاجرتی یا موسسات آموزشی یا دانشگاه هایی که برای آن ها اقدام کرده است نیز ارسال می شود. بنابراین فرد در نتیجه تقلب، ممکن است بورسیه، ویزا یا پذیرش های دانشگاهی یا شانس اقدام کردن دوباره برای آن ها را برای همیشه از دست بدهد.

مقاله های مشابه:

مدت زمان اعتبار آزمون آیلتس

اعتراض به نمره آیلتس

تفاوت آیلتس و تافل

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *