کمک آموزشی زبان انگلیسی

معرفی سایت های دانلود رایگان کتاب انگلیسی زبان 📱📚

چرا باید کتاب انگلیسی بخوانیم؟

اگر مشغول یاد گرفتن زبان انگلیسی هستید، در نهایت به مرحله ای می رسید که خواندن کتاب به بخشی اجتناب ناپذیر از زبان آموزی شما تبدیل می شود. مطالعه کتاب های انگلیسی زبان از بهترین شیوه های تقویت مهارت ریدینگ است که می تواند در به دنیای جدیدی را به روی شما باز کند که خالی از لذت هم نیست. مهم نیست که ترجمه کتاب ها چه قدر خوب باشد، حقیقت آن است که تجربه خواندن کتاب ها به زبان اصلی به هیچ وجه قابل مقایسه با مطالعه ترجمه آن ها نیست. پس اگر در رده زبان آموزان با سطح متوسط رو به بالا هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که بنابر سلیقه خود از مطالعه کتاب های انگلیسی غافل نشوید.

پیش از این در مقاله دیگری تحت عنوان “چطور به انگلیسی کتاب بخوانیم؟” درباره بایدها و نبایدهایی که باید هنگام مطالعه کتاب به انگلیسی رعایت کنید تا بتوانید از این پروسه به نفع یادگیری خود بهره ببرید. در مقاله دیگری نیز تحت عنوان “معرفی رمان های ساده انگلیسی” کتاب هایی را معرفی کردیم که مناسب افرادی است که در سطح های متوسط انگلیسی قرار گرفته اند.

 

ebook

لیست 5 سایت دانلود کتاب های انگلیسی زبان

در این مقاله می خواهیم به شما یاد بدهیم که چطور به کتاب های انگلیسی زبان دسترسی پیدا کنید. بدین منظور چند سایت که می توانید از آن ها به شکل رایگان کتاب دانلود و یا حداقل از مطلب آن ها به شکل آنلاین استفاده کنید، را به شما معرفی می کنیم.

برای این هدف که زمینه گیج شدن شما را فراهم نکنیم، این لیست را مفید و مختصر نگه داشته ایم.

Z Library

این سایت بزرگ ترین مرکز دانلود رایگان کتاب ها و مقاله ها در فضای اینترنت محسوب می شود. تقریبا هیچ کتابی نیست که نتوانید در این سایت پیدا کنید. در حقیقت حتی اگر سایت های معرفی شده بعد از این را هم چک نکنید، اشکالی ندارد. چرا که کتابخانه زی همه جوره کار شما را راه می اندازد.

East of the Web

این وبسایت دقیقا برای دانلود کتاب نیست ولی مجموعه ای از داستان های کوتاه انگلیسی در ژانرهای مختلف را جمع آوری کرده که می توانید بدون دانلود و به شکل رایگان در فضای سایت مطالعه کنید. نکته جالب درباره این سایت داشتن بخشی برای کودکان است. اگر که به دنبال داستان های انگلیسی برای کودکی هستید که مشغول یادگیری زبان است، این سایت انتخاب خوبی محسوب می شود.

Project Gutenberg

قدیمی ترین کتابخانه دیجیتال در فضای مجازی که بیش از 30 هزار کتاب روی آن آپلود شده اند. پروژه گوتنبرک به عنوان اولین سایت دانلود کتاب با هدف تشویق کردن ساخت و پخش کتاب های الکترونیکی و توسعه فرهنگ ایجاد شده است. این سایت انتخاب مناسبی برای پیدا کردن کتاب های کلاسیک محسوب می شود.

Obooko

در سایت های کتابخانه زی و پروژه گوتنبرگ تقریبا می توان کتاب های را در هر نوع فایلی که بخواهید دانلود کنید، وبسایت Obooko بیشتر برای دانلود نسخه های پی دی اف می باشد ولی بدین معنا نیست که فایل های دیگری اعم از epub روی آن به هیچ عنوان وجود نداشته باشد.

Manybooks:  https://manybooks.net/

روی این سایت هم بیش از 30 هزار کتاب مختلف در ژانرهای مختلف آپلود شده که می توان به راحتی و رایگان دانلود کرد. فقط کافی است به محل مورد نظر در ژانر مورد علاقه خود بروید.

موسسه گاما آموزشگاه برگزیده سال موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *