آموزش تکنیک رایتینگ آیلتس رایگانکمک آموزشی زبان انگلیسی

شمارش تعداد کلمات رایتینگ آیلتس: چه مواردی یک کلمه به حساب می آیند؟ ✅✍🏻

چرا یادگیری شمارش تعداد کلمات رایتینگ آیلتس مهم است؟

بخش نوشتاری آزمون آیلتس شامل دو تسک است که متقاضی برای هر دو در مجموع نزدیک به یک ساعت زمان دارد. نوشته task 1 باید 150 لغت و task 2 باید 250  لغت باشد. اگر در آزمون کامپیوتری آیلتس شرکت کرده باشید نیازی به نگرانی برای شمردن تعداد کلمات رایتینگ آیلتس نیست. خود سیستم این کار را برای شما انجام می دهد. ولی چنانچه که مجبور باشید در آزمون کاغذی شرکت کنید باید راهکارهایی برای شمردن تعداد لغات در نظر داشته باشید.

در چنین شرایطی دو چالش پیش روی شماست و شما باید جواب به دو سوال اساسی را بدانید:

 • مطابق قوانین انگلیسی چه مواردی به عنوان یک کلمه مجزا در نظر گرفته می شوند؟
 • بهترین راه شمردن تعداد لغت های متن در انتهای کار چیست؟

در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم:

ielts writing

چه مواردی در انگلیسی به عنوان یک واژگان واحد در نظر گرفته می شوند؟

 • حروف تعریف انگلیسی شامل a / an و the به عنوان یک لغت مجزا در نظر گرفته می شوند.
 • شکل های مخفف شده به عنوان یک لغت مجزا در نظر گرفته می شوند ولی چنانچه از نوشتن مخفف خودداری کنید در چنین حالتی هر کدام در نوع خود یک لغت هستند. مثلا they’re یک لغت است ولی they are دو لغت.
 • ساعت ها یک لغت مجزا هستند. مثلا ساعت 55 pm به عنوان یک لغت شمرده می شود.
 • تاریخ ها را اگر پشت سرهم با عدد بنویسید به عنوان یک لغت در نظر گرفته می شوند. پس تاریخ 2022/08/19 یک لغت است. ولی اگر همین را با حروف بنویسید می شود سه لغت: nineteenth August 2020 .
 • عددها به عنوان یک کلمه در نظر گرفته می شوند. پس چیزی مثل 85 یک واژگان مجزا است ولی عددهایی که با حرف نوشته می شوند اگر با خط فاصله به هم وصل نشده باشند به عنوان کلمه های مجزا در نظر گرفته می شوند. به عنوان مثلا one million دو عدد است ولی twenty-two یک عدد.
 • در کل کلمه های مرکبی که با خط فاصله به هم وصل می شوند در اصل یک واژگان هستند و نه بیشتر. این قانون برای سرای کلمه های مرکبی که خط فاصله ای هم میان آن ها نیست صادق است.
 • همچنین اگر در یک پرانتز توضیحات اضافه ای به متن اضافه شده باشد باید تعداد لغت های درون پرانتز را هم حساب کرد.
 • سمبل هایی مثل علامت درصد (%) به هیچ عنوان حساب نمی شوند مگر اینکه با حروف نوشته شوند. پس اگر به جای این علامت از کلمه percent یا percentage استفاده کنید آن زمان باید به عنوان یک لغت در نظرش بگیرید.
 • حروف اضافه به عنوان کلمه های مجزا در نظر گرفته می شوند.
 • شکل های منفی شده کلمات همیشه به عنوان یک لغت در نظر گرفته می شوند چه به حالت مخفف نوشته شده باشند و چه نه. مثلا should not یا shouldn’t هر دو یک کلمه هستند.

ielts writing 2

چطور تعداد لغت های رایتینگ های آیلتس را بشماریم؟

در نظر داشته باشید که اگر تعداد لغت های رایتینگ شما از مقدار مشخص شده تا حدی بیشتر شود مشکلی وجود ندارد ولی اگر کمتر باشد امتیاز از دست می دهید! تصحیح کننده های آزمون آیلتس با دقت تعداد کلمات نوشته ها را می شمارند پس دلتان نمی خواهد برای چنین چیزی امتیاز منفی بگیرید.

اگر تعداد لغات task 1 تا 170 یا 190 برسد مشکلی نیست. بر همین اساس نوشتن متنی با تعداد واژگان 270 تا 290  هم برای task 2 بی دردسر است. بالا بردن تعداد لغات تا وقتی اشکالی ندارد که باعث نشود اطلاعات زیادی به متن اضافه کنید که به انسجام نوشته آسیب بزند. تعداد کلمات رایتینگ آیلتس

راهی که می توانید از طریق آن به شکل تقریبی تعداد لغت های متنتان را محاسبه کنید آن است که بسنجید که معمولا با توجه به دست خطتان در هر خط از چند تا لغت استفاده می کنید. با استفاده از همین نکته می توانید به شکل تقریبی و مبنای تعداد خط های متن تعداد واژگان هر تسک را حساب کنید.

مقاله های مرتبط:

✅ 📚 نکته های مهم اسپیکینگ آیلتس

📚 ✅ عواقب تقلب در آزمون آیلتس

✅ 📚 اعتراض به نمره آزمون آیلتس

📚 ✅ نکته های مهم برای روز آزمون آیلتس

2/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا