کمک آموزشی زبان انگلیسی

آیا آزمون آیلتس نمره منفی دارد؟ 🤔 از دست دادن سوال لیسنینگ

نمره منفی در آیلتس

به طور کلی در آزمون آیلتس برای سوالات هیچ نمره منفی در نظر گرفته نشده است. یعنی در صورتی که به سوالی جواب اشتباه دهید، برای سوال مربوطه نمره صفر برای شما در نظر گرفته می شود و سیستم تنبیهی برای کم کردن نمره ای اضافه برای جوابی اشتباه وجود ندارد.

از دست دادن سوال در لیسنینگ آیلتس

پس مثلا اگر در زمان پخش فایل صوتی در بخش لیسنینگ آیلتس به هر دلیلی – مثل حواس پرتی – جواب صحیح به یک سوال را از دست دادید، بدون اتلاف وقت از آن عبور کرده و به سوال های دیگر بپردازید. با این وجود با توجه به اینکه هیچ نمره منفی در آزمون آیلتس وجود ندارد به سوال مربوطه بازگردید و سعی کنید که دوباره روی آن فکر کنید. اگر نتوانستید به شکل صد در صد به جواب صحیح برسید، اشکالی ندارد که سعی کنید حدس بزنید.

آزمون تعیین سطح گاما

اگر جواب شما اشتباه باشد، چیزی از دست نداده اید. فقط یک نمره صفر که هیچ تاثیری در نمره نهایی شما نخواهد داشت. با این حال ممکن است خوش شانس باشید و حدس شما درست در بیاید و بتوانید نمره ای اضافه به دست بیاورید.

با این حال، سعی کنید که حتی حدستان هم بر اساس منطق باشد. مثلا اگر واقعا هیچ چیزی از فایل صوتی به خاطر نمی آورید، سعی کنید ارتباط منطقی بین گزینه ها برقرار کنید. ممکن است که یکی از گزینه ها از نظر گرامری جور نباشد که در این صورت می توانید بعضی از موارد را حذف کرده تا به شکل تقریبی به جواب صحیح برسید. ولی هرگز سوالی را بدون جواب رها نکنید.

take ielts

نمره دهی آزمون آیلتس

پیش از این در مقاله دیگری به طور کامل درباره سیستم نمره دهی در آزمون آیلتس صحبت کرده ایم: “نمره دهی در آزمون آیلتس“. به شکل خلاصه باید گفت که این امتحان دارای از 9 حساب می شود که از آن اصطلاحا به عنوان band score یاد می شود. به تک به تک مهارت ها نمره ای بین 0 تا 9 در نظر تعلق می گیرد و نمره نهایی میانگینی از چهار مهارت خواهد بود.

مقاله های مرتبط

تقلب در آزمون آیلتس

اعتراض به نمره آیلتس

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا