آموزش تکنیک رایتینگ آیلتس رایگانکمک آموزشی زبان انگلیسی

تعداد کلمات رایتینگ آیلتس: چه تعداد کلمه مجاز است؟ چه تعداد کلمه بنویسیم؟ ✅

ارائه پیشنهاداتی برای بهتر کردن رایتینگ آیلتس

در این مقاله می خواهیم که با صحبت درباره تعداد کلمات رایتینگ آیلتس درباره دو سوال اساسی که ذهن خیلی از متقاضیان این آزمون را درگیر می کند، صحبت کنیم:

  • نوشتن چند کلمه در رایتینگ های آیلتس مجاز است؟
  • نوشتن چه تعداد کلمه منطقی است؟

برای رسیدن به جواب این پرسش ها با ما همراه باشید.

تعداد کلمات اعلام شده برای رایتینگ آیلتس

طبق اعلام های رسمی تعداد کلمات مجاز برای رایتینگ تسک اول آیلتس بیشتر از 150 و تعداد کلمات رایتینگ تسک دوم بالاتر 250 است. از آنجا که اگزمینرها هنگام تصحیح رایتینگ ها تعداد کلمات را می شمارند، نوشتن چیزی که کمتر از این تعداد اعلام شده باشد باعث از دست دادن نمره و امتیاز منفی می شود.

از سوی دیگر سقف خاصی برای تعداد کلمه های بیشتری که می توان برای هر رایتینگ نوشت وجود ندارد ولی به این معنا نیست که هر چه قدر دلتان بخواهد با متن را طولانی کنید چون این موضوع شما را در معرض خطر زیادگویی قرار می دهد.

پیشنهاد برای تعداد کلمات منطقی رایتینگ آیلتس

بهتر است که همیشه سعی کنید بیشتر از تعداد کلمه های اعلام شده بنویسید. مثلا برای تسک اول بین 170 تا 190 کلمه و برای تسک دوم بین 270 تا 290 کلمه گزینه منطقی محسوب می شود. بدین طریق هم به حد نصاب تعیین شده می رسید و در خطر از دست دادن نمره به دلیل کم نوشتن نیستید و هم اینکه به زیاده گویی دچار نمی شوید.

کیفیت مهم تر از کمیت است!

علت اینکه نباید سعی کنید تعداد لغات را بالا ببرید آن است که ممکن است زیاد نوشتن باعث شود از هدف اصلی منحرف شوید. در اینجا باید مهارت خود را با نوشتن متنی دارای انسجام و متمرکز نشان بدهید. صرفا نوشتن متن بلندتر نشان نمی دهد که شما نویسنده خوبی هستید. پس حواستان جمع باشد

مقاله های مرتبط:

پیش از این در مقاله دیگری درباره نحوه شمارش کلمات در رایتینگ آیلتس صحبت کرده ایم: شمارش تعداد کلمات رایتینگ آیلتس

در مقاله دیگه نیز به این پرداختیم که چطور باید نثر رسمی انگلیسی را در رایتینگ حفظ کرد: آموزش نوشتن به زبان رسمی در انگلیسی

 

1/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا